Trwa ładowanie...

Dominika Tajner-Wiśniewska z zarzutami prokuratorskimi. Chodzi o wyłudzenie pieniędzy

Dominika Tajner-Wiśniewska ma poważne kłopoty. Prokuratura doszukała się u niej powodów, by oskarżyć ją o popełnienie przestępstwa w sprawie SKOK Wołomin.

Dominika Tajner-Wiśniewska z zarzutami prokuratorskimi. Chodzi o wyłudzenie pieniędzyŹródło: East News
d3n9acm
d3n9acm

W czwartek w Prokuraturze Okręgowej Warszawa-Praga w związku ze śledztwem w sprawie SKOK Wołomin zostały postawione celebrytce - Dominice Tajner-Wiśniewskiej - zarzuty dotyczące wyłudzenia kredytu w kwocie miliona złotych - powiedział PAP rzecznik Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga Marcin Saduś.

Dominika Tajner-Wiśniewska miała nie przyznać się do zarzucanych czynów. "Odmówiła też składania wyjaśnień" - dodał prokurator w rozmowie z PAP.

Dalej czytamy, że według śledczych Dominika Tajner-Wiśniewska we wrześniu 2013 roku "ubiegając się o wsparcie finansowe przedłożyła nierzetelne oraz nieprawdziwe pisemne oświadczenia dotyczące uzyskiwanych przez nią dochodów".

Prokurator podał, że pracownicy SKOK Wołomin zostali również wprowadzeniu w błąd co do tożsamości osób, na których rzecz kredyt został faktycznie udzielony.

d3n9acm

"Na skutek tych działań pracownicy SKOK Wołomin udzielili jej kredytu w wysokości jednego miliona złotych" - wyznał w rozmowie z PAP Saduś.

Rok temu padła ofiarą oszustwa?

Jak podaje portal "Polsat News", w 2018 r. Dominika Tajner-Wiśniewska, uprzedzając zarzuty, miała złożyć zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa, z którego wynikało, iż to ona sama została oszukana przez osoby działające w SKOK Wołomin.

- Śledztwo prowadzone w tym kierunku zostało umorzone wobec braku cech przestępstwa, a decyzję prokuratora utrzymał w mocy Sąd Okręgowy Warszawa-Praga postanowieniem z dnia 19 września 2019 r. - powiedział rzecznik Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga Marcin Saduś w rozmowie z portalem "Polsat News".

Wówczas prokurator zastosował wobec Tajner-Wiśniewskiej środek zapobiegawczy w postaci poręczenia majątkowego.

d3n9acm

Za zarzucane jej czyny grozi do 10 lat więzienia.

ZOBACZ NOWY ODCINEK "W ŁÓŻKU Z OSKAREM". Katarzyna Bonda: Nie wiem, czy Remigiusz Mróz to "ten" na całe życie

d3n9acm
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3n9acm