Trwa ładowanie...
Megafon.pl
Doris Day
oprac. Jakub Majkowski
04-04-2017 09:05

Doris Day dwa lata starsza niż myślała

Amerykańska aktorka i wokalistka Doris Day miała świętować 93. urodziny. Tymczasem okazało się, że skończyła... 95 lat.

Doris Day dwa lata starsza niż myślałaŹródło: AKPA
d3ukpsy

Informacja wyszła na jaw, gdy Associated Press dotarło do aktu urodzenia gwiazdy. Z dokumentu wynika, iż Doris Mary Kappelhoff, jak brzmi jej prawdziwe nazwisko, przyszła na świat 3 kwietnia 1922 roku.

- Zawsze powtarzałam, że wiek to tylko liczba - skomentowała wiadomość artystka. - Nigdy nie zwracałam większej uwagi na urodziny, ale dobrze w końcu wiedzieć, ile naprawdę mam lat.

- Spekulacje i plotki dotyczące wieku Doris były częste, cieszę się, że w końcu mamy podpowiedź - dodał rzecznik, Charley Cullen Walters.

d3ukpsy

Zdjęcie aktu urodzenia Doris Day można zobaczyć poniżej:

East News
Źródło: East News

W 1989 roku Doris Day otrzymała Złoty Glob za całokształt twórczości. W 2008 roku National Academy of Recording Arts and Sciences uhonorowała ją nagrodą Grammy za dorobek muzyczny. Z kolei rok 2010 przyniósł jej nagrodę Legend Award od Society of Singers w uznaniu jej dokonań muzycznych.

Jej najbardziej znana piosenka to pochodząca z filmu Alfreda Hitchcocka "Człowiek, który wiedział za dużo" kompozycja "Whatever Will Be, Will Be (Que Sera, Sera)".

Artystka pierwotnie nie chciała jej zaśpiewać, uważając ją za zbyt infantylną. Dostała jednak za nią Oscara, potem przez pięć lat wykorzystywała jako temat przewodni w programie "The Doris Day Show". Melodię tę od wielu też lat można usłyszeć na stadionach piłkarskich na całym świecie.

d3ukpsy

Filmowy dorobek artystki, znanej z filmów "Calamity Jane", "Tunel miłości" czy "Jumbo", zamyka rola w "With Six You Get Eggroll" z 1968 roku.

East News
Źródło: East News

#gwiazdy: Weronika Rosati nie chce zgodzić się na kolejną operację

d3ukpsy
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3ukpsy