Trwa ładowanie...
dwordmn

"Dźwięki gór - koncert pod wieżą". Niesamowite wydarzenie w Krynicy-Zdrój

Krynica-Zdrój to miejsce znane nie tylko ze swoich uzdrowiskowych właściwości, ale również jako miasto "skąpane” w muzyce dzięki licznym festiwalom, koncertom oraz rozbrzmiewającym w tym regionie dźwiękom muzyki łemkowskiej.
Share
"Dźwięki gór - koncert pod wieżą". Niesamowite wydarzenie w Krynicy-Zdrój
Źródło: Shutterstock.com
dwordmn

Także i tym razem, Krynica-Zdrój będzie mogła pochwalić się wyjątkowym muzycznym projektem. "Dźwięki gór” czyli Koncert pod Wieżą widokową, to już druga edycja unikatowego na skalę świata wydarzenia. Znakomici polscy (i nie tylko) artyści, których łączy miłość do gór, muzyka powstała na styku folkloru Polski, Ukrainy, Słowacji, Węgier, inspirowana naturą oraz scena umiejscowiona na górnej stacji kolei krzesełkowej, otoczona przepięknym lasem to zapowiedź magicznej nocy.

Zobacz też: Nowa płyta Il Volo

Zeszłoroczny koncert, który był pierwszą tego rodzaju imprezą, przyciągną prawie 600 koneserów dobrego brzmienia. Oprócz nowoczesnych, jazzowych inspiracji goście mogli podziwiać nowo powstającą, w całości z drzewa akacjowego Wieżę widokową z pierwszą ścieżką w koronie drzew w Polsce.

dwordmn

Zobacz też: Skalne miasto pierwszym przystankiem nowej trasy Il Volo

Wiesław Prządka, jeden z najwybitniejszych polskich akordeonistów i bandoneonistów, kompozytor, aranżer, a przy tym dyrektor artystyczny tego wydarzenia zaprosił do wspólnego występu takich znanych artystów jak: Artur Andrus, Hanna Banaszak, Joszko Broda i Krzesimir Dębski. Na scenie wystąpi również Julia Doszna - łemkowska pieśniarka, Zampona en Trio - zespół z Argentyny, Vołosi oraz Primuz - Orkiestra Smyczkowa Akademii Muzycznej w Łodzi.

Miejsce koncertu: Słotwiny Arena www.slotwinyarena.pl
Data: 13.07.2019
Godzina: 20:30

Bilety dostępne w sprzedaży na https://www.ebilet.pl/muzyka/pozostale/muzyka-na-szczycie/

www.slotwinyarena.pl
www.wiezawidokowa.pl

dwordmn

Podziel się opinią

Share
dwordmn
dwordmn