Trwa ładowanie...

Elliot Page zamiast Ellen Page. Aktor wyznał, że jest transpłciowy

Przez lata funkcjonował jako Ellen Page, ale w końcu postanowił wyznać, że jest transpłciowy i zmienił imię. Ellen zniknęła, Page oficjalnie został Elliotem. Aktor o wszystkim napisał na swoim koncie na Twitterze. Zamieścił obszerne wyjaśnienia.

Share
Elliot Page wydał ważne oświadczenie. Już nie jest Ellen Page
Elliot Page wydał ważne oświadczenie. Już nie jest Ellen PageŹródło: PAP
d48dt0v

Twitterowe konto Ellen Page zmieniło nazwę. Bo i samej Ellen już nie ma. Aktor, który przez 33 lata posługiwał się tym imieniem, zmienił je na męskie, Elliot, bo identyfikuje się właśnie jako mężczyzna. "Cześć przyjaciele, chcę się z wami podzielić, że jestem trans, moje zaimki to on/oni i nazywam się Elliot. Czuję się szczęśliwy, że to piszę. Być tutaj. Dotrzeć do tego miejsca w moim życiu. Czuję ogromną wdzięczność za niesamowitych ludzi, którzy wspierali mnie w tej podróży. Nie potrafię wyrazić, jak niezwykłe to uczucie, gdy wreszcie kocham tego, kogo jestem na tyle, aby podążać za sobą" - czytamy w sieci.

"Inspiracją dla mnie było wiele osób ze społeczności trans. Dziękuję za odwagę, hojność i nieustanną pracę, aby uczynić ten świat miejscem bardziej inkluzywnym i pełnym współczucia. Zaoferuję wszelkie możliwe wsparcie i będę dalej dążył do stworzenia bardziej kochającego i równego społeczeństwa" - napisał.

d48dt0v

"Uwielbiam to, że jestem trans. I kocham to, że jestem queer. (...) Do wszystkich osób transpłciowych, które każdego dnia borykają się z nękaniem, nienawiścią do samych siebie, nadużyciami i groźbami przemocy: widzę cię, kocham cię i zrobię wszystko, co w mojej mocy, aby zmienić ten świat na lepsze" - obiecał Elliot.

Na wpis aktora natychmiast zareagowali fani, którzy pogratulowali mu odwagi. Swoje wsparcie okazał też Netflix: "Jesteśmy dumni z naszego superbohatera. Kochamy cię Elliot. Nie możemy się doczekać twojego powrotu w trzecim sezonie".

Mowa oczywiście o serialu "Umbrella Academy", w którym grała Ellen, a w którym wkrótce pojawi się Elliot.

d48dt0v

Pod wpisem znalazł się też komentarz napisany z oficjalnego twitterowego konta serialu: "Jesteśmy dumni z superbohatera. Kochamy cię Elliot".

Elliot jeszcze jako Ellen od lat był "adwokatem" środowiska LGBTQ. W 2014 r. Page oznajmił, że jest osobą homoseksualną. W 2018 r. poślubił Emmę Portner.

Pandemia zrobiła swoje. Rozstali się w 2020

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d48dt0v

Podziel się opinią

Share
d48dt0v
d48dt0v