Trwa ładowanie...
dwwda9n

Ewa Farna

Najnowsze informacje
4.0
(16 głosów)
Oceń:
Miejsce urodzenia:

Trzyniec

Filmografia:
Dyskografia:

Měls mě vůbec rád (2006)
Ticho (2007)
Sam na sam (2007)
Cicho (2009)
Virtuální (2009)
EWAkuacja (2010)
W(Inna)? (2013)
Leporelo (2014)
Inna (2015)

dwwda9n
Newspix.pl Ringier Axel Springer
Źródło: Newspix.pl Ringier Axel Springer

Ewa Farna – polska wokalistka, autorka tekstów i kompozytorka.

Ewa Farna urodziła się 12 sierpnia 1993 roku w czeskim Trzyńcu. Jej rodzina pochodzi z polskiego Zaolzia. Sama wokalistka uważa się za Polkę. Farna potrafi porozumiewać się w językach polskim oraz czeskim, a także zna gwarę cieszyńską.

Ewa Farna odniosła pierwszy muzyczny sukces w wieku 11, gdy wygrała konkurs piosenki na Morawach. Następnie zwyciężyła w Europejskim Festiwalu Młodzieży w Sosnowcu. Zajęła także pierwszą lokatę w Konkursie Piosenki Dziecięcej w Hanowerze.

Polski fani po raz pierwszy mogli o niej usłyszeć za sprawą programu „Szansa na sukces”. Ewa Farna zwyciężyła w odcinku, gdzie uczestnicy wykonywali piosenki autorstwa Jacka Cygana. Pierwsze miejsce zagwarantowała jej interpretacja utworu „Za młodzi, za starzy”.

W roku 2006 pojawił się pierwszy album Ewy Farnej - "Měls mě vůbec rád". W Czechach krążek uzyskał status platynowej płyty. Dwanaście miesięcy później wokalistka wydała drugi album – „Ticho”. W tym samym czasie Farna zadebiutowała na rynku polskim wypuszczając płytę „Sam na sam” (jest to przetłumaczona na nasz język debiutancka kompilacja artystki).

W marcu 2009 roku Ewa Farna wydała album „Cicho”. Płyta zawierała m.in. nową wersję utworu „Dmuchawce, latawce, wiatr”. Wydawnictwo nominowano do nagordy Superjedynki na Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. W październiku tego samego roku Farna wypuściła kolejną czeską płytę – „Virtuální”

W roku 2010 pojawiła się kolejna płyta Farnej – „EWAkuacja”. W tym samym czasie wokalistka rozpoczęła współpracę z firmą kosmetyczną Oriflame.

22 maja 2012 roku Ewa Farna spowodowała wypadek drogowy. Kierowany przez nią pojazd uderzył w drzewo. Wokalistka przeżyła i wyszła ze zdarzenia praktycznie bez szwanku. Badanie alkomatem wykazało, że kierująca pojazdem była pod wpływem alkoholu (około 1 promil w wydychanym powietrzu).

W roku 2012 Ewa Farna wzięła udział w programie „Bitwa na głosy”. Prowadzona przez nią drużyna dotarła do finału, gdzie przegrała z zespołem Andrzeja Piasecznego. Wokalistka była też jurorką w czesko-słowackim talent-show „SuperStar”.

Ewa Farna wydała kolejny album – „(W)Inna?” - w roku 2013. Artystka została jurorką w IV edycji programu „X Factor”. W roku 2014 pojawiła się kolejna czeskojęzyczna płyta – „Leporelo”.

Ostatnia płyta Farnej – „Inna” - pojawiła się na półkach sklepowych w roku 2015.

Ewa Farna ma na swoim koncie kilkanaście nagród muzycznych. Wśród nich są m.in. Mikrofon Popcornu, VIVA Comet Awards, Sopot hit Festiwal 2009, Eska Music Awards, Czeski Słowik oraz MTV Europe Music Awards.

Ewa Farna dwukrotnie pojawiała się gościnnie w telewizyjnych serialach. Widzowie mogli ją zobaczyć w jednym z odcinków czeskiej produkcji "Ošklivka Katka" oraz "Heli w opałach".

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dwwda9n
dwwda9n
dwwda9n