ycipk-16ynch
ycipk-16ynch

Ewa Minge - Najnowsze informacje

Trwa ładowanie...
Miejsce urodzenia:

Szczecinek

Ewa Minge ONS - Agencja Okno na Świat Jerzy Dąbrowski
Podziel się

Ewa Minge – polska projektantka mody.

Ewa Minge urodziła się 23 maja 1967 roku w Szczecinku. Studiowała historię sztuki i kulturoznawstwo. W świecie mody obecna jest od roku 1994. Jej kolekcje obejmują stroje różnego rodzaju – wieczorowe, sportowe, biznesowe oraz couture.

Ewa Minge jest autorką ekskluzywnej linii odzieżowej EVA Minge. W roku 1996 projektantka pokazywała swoje kolekcje poza granicami kraju. Jej stroje prezentowane były m.in. w Mediolanie, Barcelonie, Paryżu, Berlinie, Nowym Jorku, Wiedniu i Montrealu. Włoska izba mody Alta Moda Alta Roma przyznała jej tytuł Nex Couture.

W roku 2003 Ewa Minge została pierwszą Polką, którą zaproszono na pokaz na Schodach Hiszpańskich podczas Donna sotto le Stelle w Rzymie. Dwa lata później Silvio Berlusconi uhonorował projektantkę medalem imiennym za zasługi w rozwoju kultury stolicy Włoch.

ycipk-16ynch

W styczniu 2008 odbył się pierwszy pokaz kolekcji court Ewy Minge w Paryżu obok Domów Mody Armaniego i Diora. W tym samym roku jej stroje zostały zaprezentowane podczas Festiwalu Filmowego w Cannes.

Ewa Minge przewodzi firmie Creative Groupe, w której zajmuje się też wzornictwem przemysłowym. Od roku 2010 bierze także udział w pokazach Ready-to-Wear.

Projekty Ewy Minge cieszą się sporą popularnością wśród największych gwiazd. W kreacjach Polki mojawiały się m.in. Cheryl Cole, Ivana Trump oraz Paris Hilton.

Ewa Minge jest także osobowością telewiyjną. Współpracowała m.in. z TVN, TVP i Polsatem. Współtworzyła również garderobę byłej Pierwszej Damy - Jolanty Kwaśniewskiej, a także dbała o wizerunek uczestniczek konkursu Miss Polonia.

Ewa Minge obecnie mieszka w Mediolanie. Jest matką dwóch synów – Oskara i Gaspara.

ycipk-16ynch
ycipk-16ynch
ycipk-16ynch