Trwa ładowanie...

Gaten Matarazzo przeszedł operację. Gwiazdor "Stranger Things" jest ciężko chory

Gaten Matarazzo jest już po kolejnej operacji w związku ze swoją chorobą. Nastolatek ogłosił, że zabieg zakończył się sukcesem. Gwiazdor "Stranger Things" był na stole operacyjnym kilka godzin.
Share
Gaten Matarazzo był na stole operacyjnym 4 godziny
Gaten Matarazzo był na stole operacyjnym 4 godzinyŹródło: East News
d14qc8a

Gaten Matarazzo znany jest szczególnie z roli Dustina Hendersona w serialu Netfliksa "Stranger Things". Nastolatek cierpi na dysplazję obojczykowo-czaszkową. Objawami choroby są m.in. niski wzrost, liczne zęby nadliczbowe, przetrwałe zęby mleczne i zatrzymane zęby stałe, nieprawidłowości budowy miednicy i zrastanie się szwów sklepienia czaszki.

Młody aktor poddał się czwartej operacji w związku z chorobą. Lekarze usunęli mu aż 14 niechcianych zębów i odsłonili 6 stałych, które powinien normalnie mieć w wieku 17 lat. Cały zabieg trwał ok. 4 godz.

ZOBACZ TEŻ: Przenieśliśmy się w czasie ze "Stranger Things"!

"Choć mój wyraz twarzy na tym zdjęciu może tego nie pokazać, operacja zakończyła się pełnym sukcesem" - ogłosił na Instagramie, dołączając zdjęcie ze specjalnym opatrunkiem na twarzy.

d14qc8a

Matarazzo współpracuje m.in. z fundacją CCD Smile, finansując zabiegi dentystyczne i inne sposoby leczenia umożliwiające chorym na dysplazję normalne życie.

d14qc8a

Podziel się opinią

Share
d14qc8a
d14qc8a