Trwa ładowanie...

#GdybyNieNauczyciel. Krzysztof Skiba: Jestem za strajkiem, bo bywa, że nauczyciele zarabiają mniej niż robotnik

#GdybyNieNauczyciel to specjalna akcja Wirtualnej Polski, w której wyrażamy wdzięczność dla nauczycieli. Krzysztof Skiba w mocnych słowach w rozmowie z Wirtualną Polską stanął po stronie pedagogów.

#GdybyNieNauczyciel. Krzysztof Skiba: Jestem za strajkiem, bo bywa, że nauczyciele zarabiają mniej niż robotnikŹródło: PAP
d1xnttt
d1xnttt

#GdybyNieNauczyciel to akcja WP polegająca na pokazaniu, jak ważni w naszym życiu są Nauczyciele. To dzięki nim jesteśmy dziennikarzami, aktorami, politykami, lekarzami, sportowcami. Inspirowali, poświęcali nam czas, wskazali nam, w czym jesteśmy dobrzy. To moment, kiedy możemy pokazać, że są dla nas ważni.

- Do dziś pamiętam najlepszych nauczycieli. Ja miałem w liceum autorytet jeśli chodzi o język polski – to była Wanda Szafran. Od historii była świetna profesor Trzebiatowska. Oczywiście liceum kończyłem jeszcze w PRL, ale te osoby uczyły nas szerzej niż było w zakresie lektur i programu. Potrafiły mnie zainteresować, tak, że sam zacząłem szukać dalej kolejnych książek - wyznał w rozmowie z Wirtualną Polską Krzysztof Skiba.

- Nawet pan Necel od chemii był dobry, choć byłem humanistą. Robiliśmy gazetki szkolne, pismo niezależne "Gilotyna". "Jedynka" (I Liceum Ogólnokształcące w Gdańsku - przyp. red.) była blisko Stoczni Gdańskiej, więc trudno było polityką nie nasiąknąć. Jak spóźniasz się na lekcję, bo byłeś trzy razy rewidowany przez patrol ZOMO, to ci się zmienia podejście do tematu - dodał.

d1xnttt

#GdybyNieNauczyciel byłbym dzisiaj innym człowiekiem

Krzysztof Skiba nie ma wątpliwości, że warto stanąć po stronie nauczycieli. Podał mocne argumenty.

- A dziś? Jestem za strajkiem, bo bywa, że nauczyciele zarabiają mniej niż robotnik niewykwalifikowany, który rowy kopie. I to jest skandal. Ciężko za to godnie żyć. Moja siostra była nauczycielką i wiem, jak wyglądała jej praca w szkole i w domu – wymiar godzin był naprawdę duży - usłyszeliśmy.

- Edukacja jest ważna, bo bez dobrej szkoły będziemy mieli głupią młodzież i głupie społeczeństwo, niedouczone, i nie rozwiniemy się jako kraj. A do tego jeszcze jakiś osioł wymyślił, żeby dać pieniądze nie na nauczycieli, tylko na świnie i na krowy. I jest to idealna propozycja dla baranów - zakończył Krzysztof Skiba.

Jeżeli macie podobne wspomnienia i nauczyciele w waszym życiu odegrali także ważną rolę, podzielcie się z nami historiami. Wiadomości piszcie na adres dziejesie.wp.pl

d1xnttt
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1xnttt