Trwa ładowanie...
gienek loska
Anna Ryta
10-09-2020 11:07

Gienek Loska nie żyje. Miał 45 lat

Gienek Loska, wokalista i gitarzysta białoruskiego pochodzenia, który w Polsce zdobył popularność dzięki udziałowi w talent-show "X Factor”, zmarł w wieku 45 lat.

Gienek Loska nie żyjeGienek Loska nie żyjeŹródło: ONS.pl
d3o8khk
d3o8khk

Informację o śmierci wokalisty potwierdziła Polska Fundacja Muzyczna w oświadczeniu na Facebooku.

W 2004 r. Gienek Loska brał udział w jednym z odcinków "Szansy na sukces”. 6 lat później uczestniczył w przesłuchaniach do 3. edycji programu "Mam Talent!”. Prawdziwy sukces przyszedł jednak dopiero w 2011 r. To właśnie wtedy zwyciężył 1. edycję "X Factor" . Jego płyta "Hazardzista" zdobyła status złotej. Choć z biegiem lat zrobiło się o nim ciszej, fanów wciąż interesowało, co dzieje się z charyzmatycznym wokalistą.

Niewielu zdawało sobie sprawę, że grajek z ulicy, którego pokochała cała Polska, prywatnie zmagał się z poważnymi problemami zdrowotnymi. O jego trudnej sytuacji jako pierwsza we wrześniu 2018 r. poinformowała Polska Fundacja Muzyczna. 5 maja 2018 r., odwiedzając mamę na Białorusi, artysta doznał rozległego wylewu krwi do mózgu. Został zoperowany w szpitalu w Baranowiczach. Pomoc przyszła jednak dopiero po 11 godzinach.

Przez kilka miesięcy muzyk pozostawał w śpiączce i odżywiał się przed sondę. Błyskawicznie ruszyła zbiórka funduszy na dalsze leczenie Loski. Chory nie mógł jednak zostać przewieziony do Polski. Choć był obywatelem RP i mógłby być tutaj hospitalizowany, jego stan zdrowia na to nie pozwalał.

d3o8khk
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3o8khk