Trwa ładowanie...
1 grudnia 2011, 09:06

"Głęboka woda": Katarzyna Maciąg i Marcin Dorociński w jednym serialu

"Głęboka woda": Katarzyna Maciąg i Marcin Dorociński w jednym serialu
dtp4ghk
dtp4ghk

Grają główne role w nowym serialu obyczajowym, opowiadającym o losach pracowników ośrodka pomocy społecznej.

Nowym szefem ośrodka zostaje były muzyk, bezkompromisowy Wiktor Okulicki (Marcin Dorociński)
. Mężczyzna jest całkowicie oddany swojej pracy, jest człowiekiem czynów, nie słów. Nie boi się wyzwań i odważnych decyzji. W pracy na co dzień styka się z ludźmi potrzebującymi, słabszymi, zepchniętymi na margines społeczeństwa, porzuconymi przez najbliższych. Okulicki w swojej pracy nie jest sam, może liczyć na sprawdzony zespół współpracowników. W każdym odcinku pracownicy ośrodka będą mieli do czynienia z konkretnym problemem, między innymi narkomanią, alkoholizmem, bezrobociem czy przemocą domową. Produkcja będzie też przedstawiała losy samych pracowników ośrodka.

Co jest ciekawe, zdjęcia do Głębokiej wody powstawały we Wrocławiu. Serial jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Twórcy chcieli, by spełniał on wszelkie kryteria misyjności, zgodnie z linią programową TVP. Serial liczy trzynaście odcinków. Poza Marcinem Dorocińskim i Katarzyną Maciąg zobaczymy w nim między innymi Teresę Budzisz-Krzyżanowską, Martę Klubowicz i Rafała Maćkowiaka. Głęboką wodę wyreżyserowała Magdalena Łazarkiewicz, która chce tą produkcją rozwiać wszelkie stereotypy dotyczące pracowników socjalnych.

W potocznej świadomości pracownik społeczny kojarzy się nam z babą, która rozdaje talony na zupę, a tak naprawdę przez ręce tych osób przechodzi wiele dramatycznych, ciekawych ludzkich historii – powiedziała niedawno.

Będziecie oglądać?

(fakt/PSz)

Polecamy w wydaniu internetowym fakt.pl:

Dowbor: Popularność ma swoje cienie

dtp4ghk
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Wyłączono komentarze

Jako redakcja Wirtualnej Polski doceniamy zaangażowanie naszych czytelników w komentarzach. Jednak niektóre tematy wywołują komentarze wykraczające poza granice kulturalnej dyskusji. Dbając o jej jakość, zdecydowaliśmy się wyłączyć sekcję komentarzy pod tym artykułem.

Redakcja Wirtualnej Polski
dtp4ghk

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj