Trwa ładowanie...

Grają trzy koncerty dziennie. Na disco polo zarabiają miliony

Piękni i Młodzi to obecnie jeden z najbardziej rozchwytywanych zespołów disco polo. Ich zarobki zwalają z nóg.

Grają trzy koncerty dziennie. Na disco polo zarabiają milionyŹródło: facebook.com
d2rm5pl

Nie da się ukryć, że branża disco polo ponownie przeżywa renesans, a w pewien sposób przyczynił się do tego Jacek Kurski, prezes Telewizji Polskiej. To on postanowił na koncert sylwestrowy zaprosić Zenka Martyniuka, a nie inne popowe gwiazdy, które podbijają radiowe listy przebojów. Efekt? TVP została liderem oglądalności, a o muzyków disco polo zaczęły walczyć także inne stacje. Polsat przygotował nawet specjalny koncert "Disco pod Gwiazdami 2017".

Liderem w tej branży jest oczywiście Zenek Martyniuk. Jego piosenki zna chyba każdy, a muzyk zgarnia krocie za koncerty. Warto jednak zauważyć, że wokalista jest na scenie od kilkunastu lat. Okazuje się jednak, że nawet stosunkowo młode zespoły są w stanie nieźle się wzbogacić, bo Polacy chętnie bawią się przy takiej muzyce.

Świetnym przykładem jest zespół Piękni i Młodzi, który powstał w 2012 r. Jego członkowie, czyli Magda i Dawid Narożni oraz Daniel Wilczewski mają ręce pełne pracy. Nieustannie koncertują, zwłaszcza teraz, kiedy rozpoczął się sezon imprez plenerowych.

d2rm5pl

Muzycy występowali ostatnio na imprezie z okazji Dni Piastowa. Występ miał rozpocząć się o godzinie 20:30. Z tego, co dowiedziałam się od menadżera zespołu, Krzysztofa Boguckiego, Piękni i Młodzi wcześniej zagrali już jeden koncert, a zaraz po występie na Dniach Piastowa, jechali na kolejny. Oznacza to, że zdarza im się grać aż trzy koncerty dziennie!

Udało nam się ustalić, że za jeden koncert trwający około 45 minut zespół zgarnia średnio 12 tys. zł złotych. W ciągu jednego dnia muzycy są w stanie zarobić ok. 40 tys. złotych. Załóżmy, że Piękni i Młodzi koncertują tylko w piątki i soboty przez cały rok, dając trzy koncerty dziennie. Oznacza to, że w przeciągu 12 miesięcy przy stawce 12 tys. zł za koncert są w stanie zarobić ponad 2,5 mln zł! Oczywiście od tego należy odjąć koszty, które ponoszą, takie jak paliwo czy naprawa sprzętu nagłośnieniowego.

Prawda jest jednak taka, że w okresie letnim grają częściej niż dwa razy w tygodniu, co zwiększa ich możliwości zarobku.

d2rm5pl

- Piękni i Młodzi to jeden z najprężniej rozwijających się zespołów, jeśli chodzi o rynek disco polo. Ma on swoich wiernych fanów, a piosenki na YouTubie biją rekordy wyświetleń. Poza tym dużo koncertują za granicą dla Polonii i nie tylko, a tam stawki są nieco większe, niż na rodzimym podwórku - zdradza nam osoba z branży.

Terminaż zespołu jest bardzo napięty, co można zobaczyć na ich oficjalnej stronie internetowej, a także na profilu na Facebooku. Właściwie całe miesiące wypełnione są maksymalną liczbą koncertów. Poza tym Piękni i Młodzi pojawiają się też na takich prestiżowych imprezach jak Super Hit Festiwal organizowany w Sopocie przez telewizję Polsat. Za tzw. występy specjalne, transmitowane w telewizji, zespoły często podają wyższe stawki.

facebook.com
Źródło: facebook.com

- Zespoły mają świadomość, że mogą przyciągnąć przed telewizory miliony widzów, a słupki oglądalności drastycznie wzrosną. To ma oczywiście swoją cenę - podsumowuje nasz informator.

d2rm5pl

Nasze wyliczenia zakładają jedynie koncerty w okresie letnim, bez występów w telewizji. Tak naprawdę Piękni i Młodzi mogą rocznie zarobić kilka milionów złotych. Należy jednak pamiętać, że kosztuje ich to sporo pracy i wysiłku. Dziennie muszą pokonywać kilkset kilometrów. Najwidoczniej jednak bardzo im się to opłaca.

Znacie piosenki zespołu Piękni i Młodzi?

ZOBACZ TAKŻE: "Warszawiacy wstydzą się do tego przyznać". Prezenterka Disco Polo obnaża prawdę o Polakach

d2rm5pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2rm5pl