Trwa ładowanie...
dfsmfuj
Informacja prasowa
News

Grzegorz Kapołka Trio z nową płytą!

26 maja to data oficjalnej premiery najnowszej płyty znakomitego śląskiego gitarzysty Grzegorza Kapołki. Album nosi tytuł "5th Avenue Blues" i zawiera 10 autorskich kompozycji.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Grzegorz Kapołka Trio z nową płytą!
(Materiały prasowe)
dfsmfuj

Płyta została nagrana w sprawdzonym składzie, liderowi towarzyszyli jego muzyczni (i nie tylko) przyjaciele: basista Darek Ziółek oraz perkusista Irek Głyk. Muzycy pracowali w studiu MAQ Records w Wojkowicach, pod okiem realizatora Michała Kuczery.

Dlaczego właśnie słynna nowojorska 5th Avenue posłużyła za tytuł wydawnictwa?

- Mieszkałem swego czasu na Manhattanie, niedaleko Piątej Alei, spacerowałem nią. A ponieważ to piąta płyta bluesowa tria, więc tak mi się akurat skojarzyło. Piąta Aleja jest niezwykłym miejscem. Trochę inny świat i mam nadzieję, że ta płyta również nie jest czymś zwyczajnym, oczywistym... W sztuce Artysta powinien szukać tego co znaleźć można na Piątej Alei: magii, niezwykłości i ducha niewiadomej. A to miejsce takie właśnie jest – mówi lider tria.

Materiały prasowe

Płytę promuje utwór "Na zawsze", w którym gościnnie zaśpiewał Maciej Lipina – znany z roli Ryśka Riedla w spektaklu "Skazany na bluesa" oraz zespołu Ścigani. Do singla nakręcono również klip, w którym za plan zdjęciowy posłużyła katowicka dzielnica Nikiszowiec.

Drugim gościem specjalnym na płycie jest Irek Dudek. Znakomity śląski bluesman dodał partie harmonijki ustnej w kompozycji "Jungle Blues".

dfsmfuj

- Zależało mi na tym, żeby płyta, chociaż studyjna, miała jednak w sobie wiele z klimatu koncertów. Nie chciałem więc zbyt dużo poprawiać, kombinować, bo wtedy ta spontaniczność mogłaby gdzieś ulecieć – podkreśla Grzegorz Kapołka.

Zapraszamy na oficjalną stronę artysty www.kapolka.pl oraz na fejsbukowy fanpage i kanał YouTube.

informacje prasowe
dfsmfuj

Podziel się opinią

Share

dfsmfuj

dfsmfuj