Gwiazda Buena Vista Social Club zaśpiewa w Gdańsku

Na rozpoczynającym się w Gdańsku 7. Siesta Festival wystąpi sześcioro artystów, reprezentujących muzykę świata. Dwoje z nich - Dino d'Santiago i Ballou Canta - pojawią się przed polską publicznością po raz pierwszy. Na festiwalu zaśpiewa także 85-letnia Omara Portuondo, legendarna gwiazda Buena Vista Social Club.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Gwiazda Buena Vista Social Club zaśpiewa w Gdańsku
(Materiały prasowe)

Startuje festiwal miłośników muzyki świata i jazzu. W Gdańsku odbywa się siódma edycja Siesta Festival. Pomysłodawcą festiwalu jest dziennikarz Marcin Kydryński, prowadzący w radiowej Trójce audycję "Siesta", poświęconą muzyce z różnych stron świata. Pierwsza edycja Siesta Festival przed siedmiu laty została zorganizowana dla uczczenia 10-lecia tego programu.

- Początkowo była to audycja stricte jazzowa, ale z czasem zaczęła prezentować muzykę świata z różnych zakątków globu, by następnie penetrować kulturę luzofońską (dotyczącą Portugalii i państw, będących kiedyś koloniami portugalskimi - PAP). Festiwal jest po prostu przeniesieniem zainteresowań tego kultowego programu radiowego w miejsce, w którym mogą spotkać się miłośnicy i entuzjaści tego rodzaju muzyki - powiedział PAP rzecznik prasowy imprezy Maciej Farski.

Koncert inauguracyjny da bliski przyjaciel i współpracownik Tito Paris, Dino d’Santiago przedstawiając muzykę Wysp Zielonego Przylądka: przede wszystkim własną, ale i uwielbiane w Polsce kabowerdyjskie standardy.

Z dwoma występami podczas Siesta Festival wystąpi izraelska wokalistka Mor Karbasi. Artystka ma w swoim repertuarze pieśni sefardyjskie i wykonuje je najczęściej w języku ladino, używanym przez żydów sefardyjskich. W Gdańsku pojawi się także 85-letnia Omara Portuondo, legendarna gwiazda Buena Vista Social Club.

- Od lat 50. ubiegłego wieku, zaczynając jeszcze przed rewolucją na Kubie, nie zrobiła sobie nawet roku przerwy - koncertuje i śpiewa niestrudzenie m.in. tradycyjne bolera. Dla Kubańczyków jest ona niczym Billie Holiday czy też Edith Piaf - wyjaśnił Farski.

Kolejnym artystą na tegorocznym festiwalu będzie, pochodząca z brazylijskiej Sao Paulo, pianistka i wokalistka Eliane Elias. Siedmiokrotnie nominowana do Grammy. Po dwóch milionach sprzedanych płyt, otrzymała tę szczególną nagrodę za swój ostatni album "Made in Brazil".

Organizatorzy Siesta Festival wraz z partnerem Grupą Lotos zapraszają do Gdańska: Filharmonia Bałtycka i klub Parlament - 21-23.04.2017

Polub WP Gwiazdy
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.