Trwa ładowanie...

Gwiazda disco polo potrzebuje pomocy. "Stracił mieszkanie i wszystko co miał"

Marek Żurobski w latach 90. był wokalistą zespołu Domino i współautorem hitów "Filmowa miłość" czy "Tylko ty". Dziś znajduje się w dramatycznej sytuacji po amputacji nóg.

Gwiazda disco polo potrzebuje pomocy. "Stracił mieszkanie i wszystko co miał"Źródło: stopklatka/Youtube.com
d2giiec

Na Facebooku ruszyła zbiórka pieniędzy dla byłego wokalisty Domino, który w 1998 r. porzucił świat muzyki disco polo i wyjechał do Stanów Zjednoczonych. Pracował na dachach, jednak cztery lata temu zaczął odczuwać bóle łydek.

Problemy z nogami nasilały się: mężczyzna po przejściu 100 m musiał odpoczywać, spał siedząc, bo tylko wtedy odczuwał mniejszy ból. W szpitalu zdiagnozowano zapchanie tętnic dolnych. W kwietniu 2016 r. amputowano mu prawą nogę. Rok później stracił lewą.

d2giiec

Dziś mieszka w schronisku dla bezdomnych, zarabia śpiewając pod kościołami i polskimi sklepami. Próbuje odłożyć na protezy nóg.

facebook.com/MisiekMarekZurobski
Źródło: facebook.com/MisiekMarekZurobski

- Przechodząc ulicą usłyszałam stare polskie kawałki śpiewane przez Marka. Wtedy jeszcze nie wiedziałam, że to były wokalista znanej grupy disco polo – napisała założycielka wydarzenia na Facebooku i współorganizatorka koncertów charytatywnych. - Po krótkiej rozmowie Marek opowiedział mi swoją historię (…) i poczułam, że muszę temu człowiekowi pomóc.

Więcej informacji o pomocy dla Marka Żurobskiego znajdziecie na Facebooku.

d2giiec
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2giiec