Trwa ładowanie...

Gwiazdy apelują o pomoc dla 5-letniej Frani. Potrzebna krew dla dziewczynki

Anna Lewandowska, Ewa Chodakowska czy Małgorzata Kożuchowska to zaledwie kilka gwiazd z wielu, które apelują o pomoc dla chorej na białaczkę 5-letniej Franciszki.

Gwiazdy apelują o pomoc dla 5-letniej Frani. Potrzebna krew dla dziewczynkiŹródło: ONS
d2jzler
d2jzler

Wystarczył jeden dzień, by internet zalały zdjęcia ślicznej 5-latki. Mnóstwo gwiazd zaapelowało o pomoc dla Frani Borodzicz-Smolińskiej, która z dnia na dzień znalazła się na Oddziale Hematologii i Onkologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, gdzie walczy z ostrą białaczką limfoblastyczną. Frania potrzebuje dużo krwi i płytek.

Z apelami o oddawanie każdego rodzaju krwi ruszyła rodzina dziewczynki, przyjaciele, znajomi oraz gwiazdy polskiego show-biznesu.

O pomoc dla Frani w swoich social mediach proszą między innymi Anna Lewandowska, Doda, Kasia Sokołowska, Maja Bohosiewicz, Zosia Zborowska, Ewa Chodakowska, Małgorzata Kożuchowska, Monika Miller, Dawid Woliński i wielu innych.

screen z YouTube
Źródło: screen z YouTube

Z relacji rodziców dziewczynki wynika, że jeszcze we wtorek po świętach wielkanocnych Frania bawiła się radośnie i nic nie wskazywało na to, że poważnie choruje. Wieczorem mama 5-latki zauważyła na jej rączkach czerwone plamki. Po telefonicznej konsultacji z lekarzem pediatrą rodzice zdecydowali się na badanie krwi. Wyniki morfologii wyszły na tyle źle, że Frania natychmiast trafiła do szpitala, gdzie usłyszała okrutną diagnozę. Przed nią długie leczenie sterydami i chemioterapia.

d2jzler

Frania codziennie ma przetaczaną krew, dlatego tak ważne jest, by jej nie zabrakło. Przyłączamy się do apelu gwiazd i prosimy o oddawanie krwi dla małej Frani. Szczegóły poniżej.

screen z YouTube
Źródło: screen z YouTube
screen z YouTube
Źródło: screen z YouTube
d2jzler
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2jzler