Trwa ładowanie...

Gwiazdy apelują o pomoc niespełna rocznej dziewczynce. Czasu jest coraz mniej

Czasu jest niewiele, a kwota ogromna. Gwiazdy angażują się w pomoc w zbiórce na rzecz dziewczynki walczącej z guzem mózgu. Żeby mogła polecieć na operację do Stanów Zjednoczonych, trzeba uzbierać, bagatela, blisko 9 mln zł.

Małgorzata Kożuchowska apeluje do fanów o pomocMałgorzata Kożuchowska apeluje do fanów o pomocŹródło: AKPA, fot: AKPA
d3bys4e
d3bys4e

Gwiazdy gorąco apelują o pomoc małej Ariance. Zaledwie 11-miesięczna dziewczynka walczy o życie – ma złośliwego guza mózgu. Można jej pomóc. Arianka ma szanse na leczenie w Stanach Zjednoczonych, niestety koszt leczenia jest astronomiczny. Dziewczynka i jej rodzice potrzebują, bagatela, 9 mln zł, a czas na zebranie potrzebnej kwoty mają tylko do 31 grudnia.

Walka o życie Ariany Wasiak rozpoczęła się w listopadzie. "Diagnoza najgorsza z możliwych – guz mózgu. Coś, czego nikt z nas nawet w najgorszych snach nie mógł sobie wyobrazić. Nasza idealna córeczka jest ciężko chora. Guz spowodował wodogłowie, przez które Arianka tak słabo się poczuła. Jeszcze tego samego dnia założono Ariance dren. I czekaliśmy na biopsje. To nie był koniec złych informacji – guz umiejscowił się w pniu mózgu, który odpowiada za podstawowe funkcje życiowe – żeby tego było mało, jest owinięty siecią żył, unaczyniony, a sam otacza tętnicę główną. Arianka przez ostatnie 3 tygodnie przeszła 5 operacji", piszą zrozpaczeni rodzice na platformie siepomaga.pl.

Nowotwór, z którym walczy dziewczynka to rdzeniak zarodkowy, medulloblastoma – szybko rosnący i wysoce złośliwy guz mózgu, charakteryzowany w klasyfikacji WHO jako nowotwór IV stopnia. Rozwiązanie w Polsce to m.in. chemioterapia, ale rokowania nie dają wielkich szans. Jest jednak światełko w tunelu, to operacja i terapia wypracowana przez Szpital Dziecięcy w St. Louis. Rodzice chorej dostali jej wycenę – niestety to 2 miliony dolarów.

d3bys4e

Dlatego też ruszyła charytatywna zbiórka. Czasu jest niewiele, bo do jej końca zostały dwa tygodnie. Brakująca kwota wciąż jest ogromna. W pomoc dziewczynce angażują się znani i lubiani. Gwiazdy udostępniają zbiórkę, zachęcając swoich fanów do jej wspierania. W akcję zaangażowali się m.in. Małgorzata Kożuchowska, Barbara Kurdej-Szatan czy Anna Popek. Dołączyła do nich również Anna Lewandowska - trenerka także zamieściła apel w mediach społecznościowych. "Dobro wraca" - pisze.

Gwiazdy apelują o pomoc Instagram.com
Gwiazdy apelują o pomocŹródło: Instagram.com
Anna Lewandowska apeluje o pomoc Instagram.com
Anna Lewandowska apeluje o pomocŹródło: Instagram.com, fot: x

Na rzecz Arianki odbędzie się także kiermasz charytatywny. Cały dochód z niego przekazany zostanie na leczenie dziewczynki. Kiermasz odbędzie się w najbliższą sobotę, 18 grudnia w Central Parku na Ursynowie, w lobby pomiędzy Kłobucką 8 a Kłobucką 8a. Więcej informacji znajdziecie pod tym adresem, link do zbiórki natomiast tutaj.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d3bys4e
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3bys4e