Trwa ładowanie...
d3ats96
News

Gwiazdy disco-polo odpowiedziały na apel Kory

Kilka dni temu Kora opublikowała wpis z prośbą o pomoc w sfinansowaniu leku, który musi przyjmować, aby wzmocnić działanie przebytej wcześniej chemioterapii. Zawarte w poście szczegóły poruszyły wiele osób. Na jej apel odpowiedziały m.in. gwiazdy muzyki disco-polo.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kora
Kora (AKPA)
d3ats96

„Od kilku dni biorę lek o nazwie olaparbi. Jest to skuteczny przeciwnik w walce z nowotworem jajnika w jego czwartej fazie, obarczonego mutacją w genie BRCA. Niestety nie jest w Polsce jeszcze refundowany. Mam nadzieję, że to się zmieni. Miesięczna dawka tego lekarstwa kosztuje 24 000 zł. Powinna je brać do końca życia. Jeżeli ktoś z Was nie zdecyduje się wpłacić na moją osobistą skarbonkę, to proszę o wsparcie innych osób, potrzebujących środków na walkę z rakiem - brzmi fragment wpisu.

Jako jedni z pierwszych na ten apel zareagowali gwiazdorzy dico-polo, czyli gatunku muzycznego, który nie jest zbyt ceniony przez Korę.

- To ikona polskiego rocka. To smutne, że tak wielkiej gwiazdy nie stać na leczenie. Mnie nie trzeba do niczego namawiać, oczywiście, że jej pomogę, chętnie wystąpię czy zorganizuję zbiórkę pieniędzy - powiedział Czadoman w rozmowie z "Super Expressem".

d3ats96

Również piosenkarka, która posługuje się pseudonimem Etna, nie pozostała obojętna na opublikowany przez Korę wpis.

- Na moje wsparcie również może liczyć. Niestety, u nas w kraju najgorsze, co nas może spotkać, to choroba - powiedziała w tej samej rozmowie.

Zszokowany ilością pieniędzy potrzebną na sfinansowanie leku jest także wokalista zespołu Weekend, Radosław Liszewski. Jego zdaniem w takich sytuacjach trzeba działać wspólnie, aby pomóc komuś, kto tego bardzo potrzebuje.

Spodziewaliście się takiej reakcji?

d3ats96
Czadoman AKPA
Czadoman
Etna AKPA
Etna
Radosław Liszewski AKPA
Radosław Liszewski
d3ats96

Podziel się opinią

Share

d3ats96

d3ats96