Trwa ładowanie...

Halo Olsztyn, halo Polska! Dawid Podsiadło zagra na Olsztyn Green Festival!

Po 5 latach na scenę Olsztyn Green Festival powróci Dawid Podsiadło! Jeden z najpiękniejszych polskich festiwali odbędzie się nad jeziorem Ukiel w Olsztynie w dniach 11-13 sierpnia 2023 r. Podczas wydarzenia wystąpią także min. Zalewski z projektem Zalewski śpiewa Niemena, Kacperczyk, Brodka, Nosowska czy Karaś/Rogucki.

Materiał prasowy: Agora
 Źródło: materiały partnera
d2ijhde
d2ijhde

Na takie ogłoszenie czeka się cały rok. Palce nam drżą podczas pisania. Gdyby zapytać tysięcy festiwalowiczów "O CZYM ŚNISZ? Kto powinien zagrać w Olsztynie?", odpowiedź byłaby tylko jedna - Dawid Podsiadło! I oto jest! To się dzieje naprawdę! Z wielką radością ogłaszamy oficjalnie - najpopularniejszy polski wokalista wystąpi w tym roku najfajniejszym polskim festiwalu!

Takiego line upu jak w tym roku olsztyńska plaża chyba jeszcze nie widziała!

Dawid wraca na Olsztyn Green Festival po 5 latach - pamiętacie ten niesamowity koncert w 2018 roku?! Było wspaniale! Ale to było jeszcze przed wielkimi stadionami, przed dronami, przed Latami Dwudziestymi, przed Leśną Muzyką, przed MORI, przed "I ciebie też, bardzo", przed kolczykiem z rybą i przed WIRUSEM - tym prawdziwym i tym z płyty. Przez te ostatnie 5 lat mnóstwo się zmieniło - nasz Olsztyn Green Festival z "dobrze rokującego lokalnego festiwalu" stał się jednym z najbardziej lubianych i klimatycznych festiwali w Polsce. A Dawid Podsiadło ze świetnego młodego piosenkarza, stał się gigantem, ikoną, prawdopodobnie największą gwiazdą polskiej muzyki w nowym MILLENNIUM. Takie połączenie oznacza festiwalowe wydarzenie roku - zapowiadają Anna Pruszyńska i Jacek Zmiczerewski z Agory, organizatorzy imprezy. Jesteśmy gotowi na epicką powtórkę!

Słowniki nie nadążają, żeby opisać fenomen Dawida Podsiadło. Nikt na scenie nie łączy tak rozmachu i przebojowości z naturalnością i niewymuszonym luzem. Nikt tak fajnie nie skraca dystansu, nikt tak nie przekomarza się z fanami podczas koncertów. Dawid na scenie to zjawisko, a jego króciutkie monologi (no nie zawsze takie króciutkie!) między piosenkami to jest spektakl sam w sobie. Są tak dobre, że mogłyby być biletowane osobno! Bo Dawid Podsiadło to ktoś, kogo plakat wiesza się nad łóżkiem i kogo podziwia się na wielkich billboardach, a jednocześnie to ktoś, z kim po prostu chętnie zjadłoby się w niedzielę rosół. Albo curry.

d2ijhde

Dziś cała polska muzyka brzmi Podsiadłą, drobinki po wybuchu supernowej jego talentu rozstrzeliły się po całej polskiej muzycznej galaktyce. Podsiadłą się mówi, Podsiadłą się śpiewa, Podsiadłą się wygląda. No po prostu fenomen. I nieważne, czy jesteście z pokolenia, które zbierało TAZOSY, czy raczej zdjęcia samochodów z gumy Turbo, nieważne czy wychowaliście się na Prince of Persia, czy na Minecrafcie. Podsiadło - zupełnie jak Olsztyn Green Festival - fantastycznie łączy pokolenia.

I wiecie co? Czujemy, a gdzie tam - jesteśmy pewni! - że ten koncert przejdzie do historii Olsztyn Green Festivalu. Lato, jezioro, plaża, klimat Greena, tysiące uśmiechniętych fanek i fanów i Dawid Podsiadło z niesamowitym zespołem. Będą największe przeboje, będą tańce, będa wzruszenia. Będzie SZAROŚĆ I RÓŻ, ale kolorów w Olsztynie nie zabraknie - w końcu OGF to najbardziej zielony festiwal w Polsce! Tego nie można przegapić, o tym będą pisali w miejskich kronikach. No po prostu legenda! Do zobaczenia na Greenie!

P.S.

Tak się cieszymy z koncertu Dawida, że ten press zawiera w sobie wszystkie tytuły piosenek z jego ostatniej płyty "Lata Dwudzieste". Kilka z nich na pewno usłyszycie na koncercie! Przyznajemy - nie było łatwo. Dawid - Ty słowotwórczy DIABLE!. Bo jak na przykład użyć w normalnym zdaniu wyrazu AWEJNIAK?! O, udało się.

d2ijhde

Dawid - uwielbiamy, czekamy i odliczamy dni. Będzie pięknie.

P.S. 2

No dobra, nie udało nam się użyć nazwy tylko jednej piosenki - NIE LUBIĘ CIĘ. No bo weźcie, jak tu jak nie lubić Dawida?!

Olsztyn Green Festival co roku odbywa w plenerze, w pięknej scenerii Jeziora Ukiel, wśród plaż, zieleni i drzew. To festiwal muzyki i tzw. zielonego stylu życia, który od 9 lat ściąga do Olsztyna 30-tysięczną widownię. Misją i zadaniem imprezy jest popularyzacja zrównoważonego rozwoju i walki o ekologię. To idealna propozycja dla osób, które cenią kontakt z naturą oraz dobrą muzyką, relaks nad jeziorem – plan na przedłużony wakacyjny weekend pełen niezapomnianych muzycznych wrażeń!

​​​​​​​Organizatorem wydarzenia są Agora S.A. i Wyborcza.pl.

Współorganizator - Urząd Miasta w Olsztynie.

Bilety dostępne poprzez: goingapp.plebilet.plkicket.combiletomat.pl.

Aktualne informacje o festiwalu publikowane są na: https://www.facebook.com/olsztyngreenfest.

Materiał prasowy: Agora
d2ijhde
d2ijhde