placeholder_2o0lr8

Henri Belolo nie żyje. Założyciel Village People miał 82 lata

Zmarł Henri Belolo, czyli współzałożyciel legendarnej grupy Village People oraz kompozytor wielu znanych hitów. Muzyk, nazywany często pionierem muzyki disco, odszedł w wieku 82 lat.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Henri Belolo nie żyje. Był założycielem Village People.
Henri Belolo nie żyje. Był założycielem Village People. (Youtube.com)
placeholder_2o0lr8

Henri Belolo – zmarł założyciel Village People

Henri Belolo zmarł w sobotę 3 sierpnia o czym na Twitterze poinformowała jego wytwórnia płytowa. Informację potwierdzono na stronie grupy Village People. W oficjalnym oświadczeniu czytamy:

"Z głębokim smutkiem ogłaszamy odejście Henriego Belolo, założyciela Scorpio Music i pioniera muzyki disco. Zmarł w sobotę 3 sierpnia 2019 r. Składamy najgłębsze wyrazy współczucia rodzinie Henriego. Henri będzie żył w naszych sercach i umysłach na zawsze."

placeholder_2o0lr8

Henri Belolo – kim był?

Henri Belolo urodził się w Casablance, lecz już w wieku 20 lat przeprowadził się do Paryża. Od najmłodszych lat jego największą pasją była muzyka. Nic więc dziwnego, że we Francji pracował jako DJ. Tam też Belolo odkrył wykonawców z Ameryki. Zafascynowany tamtejszą kulturą przeprowadził się do Stanów Zjednoczonych w roku 1973.

W USA Henri Belolo poznał producenta muzycznego Jacquesa Moraliego. Między nimi doszło do współpracy. Ta zaowocowała utworzeniem grupy, która zmieniła oblicze muzyki na zawsze. Postępowe Village People wzięło swoją nazwę od nowojorskiej dzielnicy Greenwich Village, czyli mekki kultury gejowskiej, z której zespół czerpał garściami. Zespół był fenomenem na światową skalę, a hity takie jak "YMCA" są nucone do dziś.

Polub WP Gwiazdy
placeholder_2o0lr8
placeholder_2o0lr8
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

placeholder_2o0lr8