Trwa ładowanie...

Ida Nowakowska z Joanną Kurską na marszu przeciwko wojnie w Ukrainie. Obie protestowały z dziećmi w wózkach

Putin nie ustępuje, wojna w Ukrainie trwa kolejny dzień, z atakowanego kraju uciekają kobiety z dziećmi. Polacy pomagają, jak potrafią. I protestują przeciwko barbarzyństwu, które obserwujemy zaraz za naszą granicą. Na jednym z pochodów pokazały się Ida Nowakowska - gwiazda TVP i Joanna Kurska - żona prezesa telewizji publicznej.

Ida Nowakowska i Joanna Kurska razem poszły na protest przeciwko wojnie w UkrainieIda Nowakowska i Joanna Kurska razem poszły na protest przeciwko wojnie w UkrainieŹródło: AKPA
d2jptxf
d2jptxf

Putin wywołał wojnę, która zjednoczyła cały Zachód. Protesty przeciwko Rosji i agresji na Ukrainę to już codzienność w wielu krajach Europy, ale także w samej Rosji. Tam jednak obywatele są represjonowani za ujawnianie swoich antywojennych poglądów. W Polsce też odbywają się marsze, w których udział biorą ludzie chcący powiedzieć "nie" wojnie u naszych sąsiadów. Na jednym z takich wydarzeń pokazały się Ida NowakowskaJoanna Kurska.

Młode mamy pojawiły się na pochodzie ze swoimi dziećmi. Obie idąc ulicami Warszawy, pchały wózki z maluchami. Nowakowska urodziła w maju 2021. Wtedy na świat przyszedł jej pierwszy syn Max Marek. Kurska mamą została w marcu zeszłego roku. Córkę nazwała Anna Klara. Kobiety dzieli spora różnica wieku, ale wiele łączy - macierzyństwo, przywiązanie do tradycji i postać Jacka Kurskiego.

Na facebookowym profilu Kurskiej można zobaczyć zdjęcia z marszu i kilka słów komentarza do wojny Putina oraz reakcji Zachodu.

"Wspaniała inicjatywa 'Gazety Polskiej'. Tysiące Polaków na marszu pod hasłem 'Matki wołają: Przestańcie strzelać do dzieci'. Jestem matką, niedawno urodziłam córkę i zawsze na każde cierpiące dziecko patrzę tak, jakby było moje" - zaczęła swój wpis żona Jacka Kurskiego.

d2jptxf

"Przeraża mnie bierność, uległość i słabość Zachodu wobec Putina. Brakuje silnych przywódców, ikon mojego dzieciństwa jak Ronald Reagan czy Margaret Thatcher, którzy wiedzieliby, co zrobić z ruskimi bandytami" - dodała w dość mocnym tonie.

Ale na marszu pokazała się też inna postać znana z TVP - Anna Popek. Dziennikarka później napisała w sieci: "Potężny marsz przeszedł dziś z Placu Trzech Krzyży poprzez Aleje Szucha i Ambasadę Ukrainy aż do Ambasady Federacji Rosyjskiej. Ludzie domagali się zaprzestania wojny, matki nawoływały do sumień najeźdźcy, by nie zabijano niewinnych dzieci. Bo matka tylko raz w życiu pragnie usłyszeć płacz dziecka - zaraz po jego narodzeniu. Czy zatrzymamy wojnę?".

Ławrow grozi pomagającym Ukrainie państwom. "On jest zmęczony sobą i swoim cynizmem"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d2jptxf
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Wyłączono komentarze

Elementem współczesnej wojny jest wojna informacyjna, a sekcje komentarzy stają się celem działań farm trolli. Dlatego zdecydowaliśmy się wyłączyć komentarze pod tym artykułem.

Paweł Kapusta - Redaktor naczelny WP
Paweł KapustaRedaktor Naczelny WP
d2jptxf