News
05-01-2016 (18:23)

Izba lekarska skierowała do sądu sprawę lekarza Anny Przybylskiej

Jak poinformowała Polska Agencja Prasowa, rzecznik odpowiedzialności zawodowej Okręgowej Izby Lekarskiej w Gdańsku skierowała do sądu lekarskiego sprawę lekarza, który opiekował się Anną Przybylską, a po jej śmierci udzielił wywiadu. Nie ujawniono, jakie zarzuty postawiono mężczyźnie.
Podziel się
Anna Przybylska
Anna Przybylska (Facebook.com)

Postępowanie wszczęto w październiku 2014 r. pod kątem domniemanego naruszenia przez lekarza Dariusza Zadrożnego art. 23 Kodeksu Etyki Lekarskiej mówiącego o obowiązku zachowania tajemnicy zawodowej.

O zakończeniu postępowania w tej sprawie poinformowała PAP rzecznik odpowiedzialności zawodowej Okręgowej Izby Lekarskiej w Gdańsku dr Maria Adamcio-Deptulska. Wyjaśniła, że sprawę skierowano już do Okręgowego Sądu Lekarskiego. Nie ujawniła jednak, jakie zarzuty postawiono lekarzowi.

Dla dobra postępowania i samego lekarza, korzystamy z zasady dotyczącej tajemnicy postępowania - uzasadniła rzecznik.

Przypomnijmy, że Dariusz Zadrożny dzień po śmierci aktorki wystąpił w jednym z programów TVP Info, w którym opowiedział m.in. o jej zmaganiu się z chorobą. Jego wypowiedzi spotkały się z krytyką. Lekarz tłumaczył się jednak, że nie złamał tajemnicy lekarskiej.

Nie wyjawiłem przebiegu choroby - tłumaczył w jednym z wywiadów.

Anna Przybylska zmarła w październiku 2014 r. Kilkanaście miesięcy wcześniej poddała się operacji usunięcia guza trzustki. Nowotwór okazał się złośliwy.

Polub WP Gwiazdy