Trwa ładowanie...
d1jmnaz

Jarosław Bieniuk

Najnowsze informacje
3.6
(12 głosów)
Oceń:
Miejsce urodzenia:

Gdańsk

d1jmnaz
ONS - Agencja Okno na Świat Jerzy Dąbrowski
Źródło: ONS - Agencja Okno na Świat Jerzy Dąbrowski

Jarosław Bieniuk – polski piłkarz grający na pozycji środkowego obrońcy, od 2014 roku dyrektor sportowy klubu Lechii Gdańsk, mąż Anny Przybylskiej.

Jarosław Bieniuk urodził się 4 czerwca 1979 roku w Gdańsku. Karierę sportową rozpoczął w sezonie 1994/1995, występując w barwach drużyny Ogniwo Sopot. Następnie związał się z zespołem Lechii Gdańsk, który repreentował do roku 1998.

W latach 1998-2006 Jarosław Bieniuk był piłkarzem Amiki Wronki. W barwach tego klubu obrońca rozegrał 153 mecze i strzelił 10 goli. Następnie Bieniuk przeniósł się do tureckiego Antalyasporu, w którym występował do roku 2008. W ciągu dwóch lat zawodnik pojawił się na boisku w 53 spotkaniach i trzy razy wpisał się na listę strzelców.

Od roku 2009 Jarosław Bieniuk był piłkarzem Widzewa Łódź. W barwach tego klubu występował trzy lata. Zagrał w tym czasie 72 mecze, w których strzelił dwa gole. Ostatnim przystankiem w karierze Jarosława Bieniuka była Lechia Gdańsk. To właśnie w tej drużynie obrońca zakończył swoją karierę w roku 2014. Dla zespołu ze stolicy województwa pomorskiego Bieniuk rozegrał 49 spotkań.

Jarosław Bieniuk osiem razy wystąpił w barwach Reprezentacji Polski. Debiut zaliczył 14 lutego 2003 roku w meczu z Macedonią. Jedyną bramkę w barwach drużyny narodowej strzelił w grudniu tego samego roku w meczu z Maltą. Po raz ostatni Bieniuk wystąpił z orzełkiem na piersi 14 października 2009 roku w meczu eliminacyjnym do Mistrzostw Świata w RPA ze Słowacją.

Jarosław Bieniuk związany był z Anną Przybylską. Ich małżeństwo przerwała śmierć aktorki. Para doczekała się córki Oliwi oraz dwóch synów – Szymona i Jana.

Od 2014 roku Jarosław Bieniuk sprawuje funkcję dyrektora sportowego w klubie Lechia Gdańsk.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1jmnaz
d1jmnaz
d1jmnaz