Trwa ładowanie...
d3ir3j5
Informacja prasowa

Jedyne takie juwenalia w Polsce - Kortowiada online!

Już od środy powinna trwać tegoroczna edycja Kortowiady, a jej uczestnicy, po uzyskaniu władzy do miasta oraz miasteczka akademickiego, powinni bawić się w najlepsze, uczestnicząc w poszczególnych wydarzeniach czy po prostu korzystając z uroków Kortowa.
Share
Jedyne takie juwenalia w Polsce - Kortowiada online!
Źródło: Materiały prasowe
d3ir3j5

Informacja prasowa Kortowiada

Niestety, wydarzenia ostatnich miesięcy pokrzyżowały plany i odebrały Radzie Uczelnianej Samorządu Studenckiego możliwość zorganizowania takiej Kortowiady, jaką znamy. Nie mogli jednak zostawić uczestników i entuzjastów studenckiego święta z niczym w tak wyjątkowym czasie. Dlatego właśnie, w tej pandemicznej rzeczywistości, powstała Kortowiada Online!

Ta wyjątkowa edycja juwenaliów olsztyńskich rozpocznie się już dziś wieczorem! Organizatorzy przygotowali ciekawy program, uczestnicy będą mogli poznać lub przypomnieć sobie wiele ciekawostek, poznają historię Kortowiady, począwszy od pierwszej edycji oraz będą uczestniczyć w koncertach i wspominać minione edycje.

d3ir3j5

Już dziś, kilka minut przed 20:00, rozpocznie się pierwsze wydarzenie online. Początek Kortowiady to zawsze parada i przekazanie władzy i… tak będzie i tym razem! W innych warunkach, okolicznościach i miejscach niż te, do których przyzwyczajeni są uczestnicy, bardziej symboliczne, ale będą miały miejsce. Tym razem zamiast obserwować przekazanie władzy, zarówno do miasta, jak i do Kortowa oglądać będzie można na ekranie telefonu lub komputera, podobnie w przypadku parady – jej klimat będzie jednak wyraźnie odczuwalny, o co zadba jeden z jej stałych bywalców – DJ Omen! Organizatorzy zbliżą nas także do Zielonego Uniwersytetu…

W sobotę wrażeń będzie jeszcze więcej – będzie przede wszystkim namiastka tego, co każdego roku do tej pory dostarczała Górka Kortowska, czyli koncerty. Na Kortowiadowej scenie, specjalnie przygotowanej na tę okazję, wystąpi zespół, który stworzył hymn będący obecnie już symbolem olsztyńskich juwenaliów, czyli Enej! Organizatorzy zaprosili ponadto jeden z zespołów, które miały w tym roku pojawić się na scenie głównej – tę wyjątkową edycję Kortowiady uświetni także występ duetu Karaś/Rogucki! Warto to zobaczyć!

Kortowiadowe studio będzie „gościło” także wiele innych osób, które opowiedzą o swoich wspomnieniach z olsztyńskich juwenaliów. Oczywiście wirtualnie! Kto wie, może Andrzej Brzozowski połączy się z Waszym ulubionym artystą? Podczas transmisji będzie można także poznać mnóstwo ciekawych historii i anegdot dotyczących Kortowiady i jej historii.

Niedziela, wzorem tych kortowiadowych, będzie znacznie bardziej spokojna. Symbolem ostatniego dnia Kortowiady jest śniadanie na Plaży Kortowskiej, więc i podczas Kortowiady Online nie może zabraknąć kulinarnych uniesień. Tym razem jednak w innej, ale bardzo interesującej formie. Miasteczko akademickie odwiedzi Robert Makłowicz – tej kulinarnej legendy raczej nie trzeba nikomu przedstawiać! Opowie kilka słów o historii Kortowa i jego tajemniczych zakątkach, no i oczywiście, przyrządzi coś smakowitego!

Tego wydarzenia nie można przegapić – trzydniowy format z pewnością nie raz zaskoczy odbiorców. Transmisje będzie można oglądać zarówno na profilu Facebookowym (www.facebook.com/kortowiadafestiwal) oraz na stronie internetowej i na YouTube’owym kanale.

Informacja prasowa Kortowiada

d3ir3j5

Podziel się opinią

Share
d3ir3j5
d3ir3j5