ycipk-35k1p8
ycipk-35k1p8

Joanna Przetakiewicz - Najnowsze informacje

Trwa ładowanie...
Joanna Przetakiewicz WP
Podziel się
ycipk-35k1p8

Joanna Przetakiewicz z wykształcenia jest radcą prawnym. Studia wyższe ukończyła na Uniwersytecie Warszawskim. Już jako studentka miała smykałkę do interesów. W 1992 roku założyła razem z ówczesną bratową jedną pierwszych klinik dentystycznych w Polsce - "Vita-Dent Centrum Stomatologiczne”. Jest pomysłodawczynią i założycielką marki La Mania. Powstała w 2010 roku firma zajmuje się projektowaniem mody. W założeniu biznesu pomagał jej sam Karl Lagerfeld. Znajomość ta zaowocowała objęciem przez niego Honorowego Patronatu i byciem ojcem chrzestnym marki La Mania.

W strojach Przetakiewicz wystąpiły m.in. Karolina Kurkova, Laura Whitmore, Bo Bruce, Paris Hilton, Ania Jagodzińska, Anja Rubik, Marta Żmuda Trzebiatowska, Monika Olejnik, Małgorzata Socha, Dorota „Doda” Rabczewska oraz Hanna Lis.

Projektantkę można było zobaczyć na szklanym ekranie, kiedy w latach 2014-2015 zasiadała w fotelu jurorskim programu "Project Runway".

Joanna Przetakiewicz pierwszy raz wyszła za mąż w wieku 20 lat. Związek rozpadł się po 14 latach, a ona samotnie wychowywała trzech synów: Aleksandra, Filipa i Jakuba. Po dwóch latach od rozwodu (w 2005 roku) poznała swoją drugą wielką miłość, biznesmena Jana Kulczyka. Para po 8 latach się rozstała.

ycipk-35k1p8
Data urodzenia

11.12.1967

Miejsce urodzenia

Warszawa

Profesja

projektantka, bizneswoman, celebrytka

Programy

Project Runway

Azja Express

ycipk-35k1p8
ycipk-35k1p8