Trwa ładowanie...
d13qt1s

Joanna Przetakiewicz

Najnowsze informacje
3.2
(16 głosów)
Oceń:
Miejsce urodzenia:

Warszawa

Programy:
d13qt1s
WP
Źródło: WP, fot: Szymon Łaszewski

Joanna Przetakiewicz z wykształcenia jest radcą prawnym. Studia wyższe ukończyła na Uniwersytecie Warszawskim. Już jako studentka miała smykałkę do interesów. W 1992 roku założyła razem z ówczesną bratową jedną pierwszych klinik dentystycznych w Polsce - "Vita-Dent Centrum Stomatologiczne”. Jest pomysłodawczynią i założycielką marki La Mania. Powstała w 2010 roku firma zajmuje się projektowaniem mody. W założeniu biznesu pomagał jej sam Karl Lagerfeld. Znajomość ta zaowocowała objęciem przez niego Honorowego Patronatu i byciem ojcem chrzestnym marki La Mania.

W strojach Przetakiewicz wystąpiły m.in. Karolina Kurkova, Laura Whitmore, Bo Bruce, Paris Hilton, Ania Jagodzińska, Anja Rubik, Marta Żmuda Trzebiatowska, Monika Olejnik, Małgorzata Socha, Dorota „Doda” Rabczewska oraz Hanna Lis.

Projektantkę można było zobaczyć na szklanym ekranie, kiedy w latach 2014-2015 zasiadała w fotelu jurorskim programu "Project Runway".

Joanna Przetakiewicz pierwszy raz wyszła za mąż w wieku 20 lat. Związek rozpadł się po 14 latach, a ona samotnie wychowywała trzech synów: Aleksandra, Filipa i Jakuba. Po dwóch latach od rozwodu (w 2005 roku) poznała swoją drugą wielką miłość, biznesmena Jana Kulczyka. Para po 8 latach się rozstała.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d13qt1s
d13qt1s
d13qt1s