Trwa ładowanie...
d667680

Johnny Depp przed sądem. Pierwszy odcinek walki z tabloidem

Zamaskowany Johnny Depp pojawił się w sądzie. Zjawiła się też jego była żona, Amber Heard. Rozpoczyna się głośny proces aktora przeciwko gazecie "The Sun". Za to, że nazwali go "żonobijcą".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Johnny Depp przed sądem. Zaczyna się głośny proces
Johnny Depp przed sądem. Zaczyna się głośny proces (Getty Images)
d667680

Jeśli jest ktoś, kto jeszcze nie słyszał o głośnej aferze wokół Johnny'ego Deppa i Amber Heard, to lada dzień nadrobi zaległości. W londyńskim sądzie rusza sprawa pomiędzy hollywoodzkim aktorem a gazetą "The Sun", a właściwie jej wydawcą - News Group Newspapers.

Zobacz: Amber Heard odpowiada Johnnemu Deepowi

Depp pojawił się w sądzie, przed którym ustawiły się tłumy gapiów i fotoreporterów. Na pierwszym posiedzeniu nie zabrakło także Amber Heard. Aktorka, była żona Deppa przyjechała na miejsce w towarzystwie m.in. siostry i przyjaciółki. Wszystkie trzymały się za ręce, by pokazać, że to nie jest tylko sprawa o zniesławienie, ale przede wszystkim przemoc wobec kobiet.

d667680

Johnny Depp pozwał "The Sun" za to, że w artykułach publikowanych na łamach tej gazety pisano o nim jako "agresywnym potworze". Pojawiło się też w jednym z artykułów określenie "żonobijca". Materiały odnosiły się do jego pełnego turbulencji małżeństwa z Amber Heard.

Aktorka została powołana jako świadek w sprawie przez wydawnictwo. Choć Depp próbował to zablokować, sąd usłyszy zeznania Heard.

Tymczasem na korzyść Deppa mają zeznawać m.in. Vanessa Paradis i Wynona Ryder, byłe partnerki gwiazdora. Utrzymują, że nigdy nie doświadczyły żadnej formy przemocy ze strony Deppa.

Prawnicy gwiazdy "Piratów z Karaibów" twierdzą, że Amber zmyśliła całą historię z pobiciem i przemocą domową. Pojawiły się oskarżenia, że kobieta chce się wypromować na fali #metoo.

d667680

Z kolei jej prawnicy punktują, że mają dowody na agresywne zachowanie Deppa i to, że nadużywał alkoholu i narkotyków, gdy był jej mężem.

Oskarżenia są poważne, choć niektóre wątki w tej głośnej sprawie zdawały się być absurdalne. Szala przechylała się raz to na korzyść wizerunku Deppa, a raz przeciwko niemu.

Wiadomo, że Depp ma po swojej stronie wielu świadków, w tym policjantów, którzy przed laty mieli interweniować w domu jego i Heard. Z kolei ujawniono jakiś czas temu treść prywatnych SMS-ów tej pary, z których wyczytać można było, że Depp chciał zabić małżonkę. Dostępne są też jednak nagrania, które można zinterpretować tak, że to Depp był ofiarą przemocy ze strony Heard.

d667680

Podziel się opinią

Share
d667680
d667680