Trwa ładowanie...
d26hiv0

Już wiadomo, gdzie odbędzie się pogrzeb Jerzego Pilcha

Jerzy Pilch zmarł 29 maja 2020 r. Pisarz i scenarzysta filmowy był autorem wielu znanych dzieł i laureatem nagród. Miał tylko 67 lat. Wiadomo już, gdzie odbędzie się jego pogrzeb.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jerzy Pilch zmarł 29 maja 2020 r.
Jerzy Pilch zmarł 29 maja 2020 r. (ONS.pl)
d26hiv0

Jerzy Pilch zmarł pod koniec maja w swoim domu w Kielcach. Smutną informację potwierdziła żona pisarza, Kinga. W rozmowie z "Gazetą Wyborczą" żona autora "Pod Mocnym Aniołem" powiedziała, że Jerzy Pilch zmarł we wtorkowe popołudnie. Od kilku dni narzekał na złe samopoczucie i kiepskie ciśnienie. - Do ostatnich chwil życia był świadomy. Był ciepłym, czułym człowiekiem. Kochał życie, nie był samotnikiem, jak próbowano go przedstawiać - mówiła żona pisarza na łamach "Wyborczej".

Teraz znane są już szczegóły dotyczące pogrzebu Pilcha. Najbliższe osoby zmarłego pisarza powiedziały "Polityce", że artysta zostanie pochowany w mieście, w którym mieszkał, czyli w Kielcach. Pochówek obędzie się bez wielkiej celebracji. Pilcha pożegnają tylko rodzina i bliscy przyjaciele.

Pisarz od lat chorował. Nie wszyscy wiedzieli, że Pilch cierpiał na chorobę Parkinsona. Nie litował się jednak nad sobą. O swojej dolegliwości mówił wprost w wywiadach. Poza tym miał problemy z ciśnieniem.

d26hiv0

O tym, gdzie odbędzie się pogrzeb poinformowała "Polityka".

Joanna Kurowska nie ma jak zarabiać

d26hiv0

Podziel się opinią

Share

d26hiv0

d26hiv0