Trwa ładowanie...

Katarzyna Zielińska żegna zmarłego przyjaciela Macieja Chojnackiego

Katarzyna Zielińska pożegnała na swoim profilu na Instagramie Macieja Chojnackiego. Scenograf związany z Teatrem Wybrzeże zmarł w wieku 42 lat.

Katarzyna Zielińska żegna zmarłego przyjaciela Macieja ChojnackiegoŹródło: ONS.pl
d12d6cq
d12d6cq

Katarzyna Zielińska żegna zmarłego przyjaciela Macieja Chojnackiego

Katarzyna Zielińska zamieściła smutny wpis na swoim profilu na Instagramie. Aktorka opublikowała zdjęcie zmarłego niedawno scenografa, Macieja Chojnackiego. We wzruszający sposób postanowiła pożegnać swojego przyjaciela.

"Żegnaj Macieju.Dzięki Tobie mój Nowy Jork Prohibicja unosi się nad ziemią. Kostiumy, które stworzyłeś, niosą nas na skrzydłach. A piosenka, którą zaśpiewamy dzisiaj w teatrze: "ŻYCIE TO ZABAWNA PROPOZYCJA TYLKO RAZ, WRESZCIE I NA ŻYCIE PROHIBICJI PRZYJDZIE CZAS", będzie dla nas wyjątkową chwilą. A Ty nas słuchaj schowany gdzieś w teatralnych kulisach. W naszym spektaklu zawsze będziesz obecny. Dziś trudno będzie śpiewać, wiedząc, już nie porozmawiamy o etolach, przedwojennych butach i sukienkach z błyskiem. Wiesz, na ostatnim spektaklu w Romie, z butów do tańca odpadły mi kryształki. Miałam do Ciebie dzwonić...nie zdążyłam" - napisała Zielińska (zachowano oryginalną pisownię).

Maciej Chojnacki nie żyje

Maciej Chojnacki, wieloletni scenograf Teatru Wybrzeże, zmarł w wieku 42 lat. Studiował na Wydziałach Grafiki i Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Był stypendystą Wydziału Scenografii The Bezalel Academy of Arts and Design w Jerozolimie i Sant Gallen Hochschule w Szwajcarii. Swój debiut zaliczył w 2003 r. scenografią do "Ulicy Gagarina" Gregory'ego Burke'a w reż. Feliksa Falka w Teatrze Wybrzeże.

d12d6cq

Na swoim koncie ma współpracę wieloma teatrami m.in. z Teatrem Narodowym i Teatrem Powszechnym w Warszawie, Teatrem im. S. Jaracza w Łodzi, Teatrem im. J. Kochanowskiego w Opolu, Teatrem Muzycznym Roma, Teatrem Rozrywki w Chorzowie oraz Teatrem Dada von Bzdülöw.

d12d6cq
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d12d6cq