Trwa ładowanie...
d4oyfcl

Katowice Music Colours Festival już w czwartek!

Godziny pozostały już do tegorocznej edycji Katowice Music Colours Festival. Impreza będzie prawdziwą ucztą dla wielbicieli polskiego jazzu. 17 października w klubie P23, działającym w zabytkowej Fabryce Porcelany, wystąpią znakomici artyści reprezentujący dwa różnych pokoleń muzyków: Alan Wykpisz Project oraz legendarna formacja Laboratorium.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Plakat festiwalowy 2019
Plakat festiwalowy 2019 (Materiały prasowe)
d4oyfcl

Festiwalowe koncerty rozpoczną się o 19.00, bramy klubu zostaną otwarte dla publiczności godzinę wcześniej.

Założony w 1970 roku w Krakowie zespół Laboratorium był w trudnych czasach PRL-u jednym z ambasadorów polskiej muzyki na świecie. Koncertowali nawet w egzotycznych Indiach na festiwalu Jazz Yatra, gdzie spotkali się z entuzjastycznym przyjęciem i … zagrali bodaj najwięcej bisów na jednym koncercie! Formacja nagrała kilka ważnych płyt dla polskiego jazzu, by wspomnieć chociażby: "Modern Pentathlon”, "Diver”, czy "Quasimodo”.

Laboratorium często zmieniało zarówno skład, jak i artystyczne kierunki. Zaczynali od akustycznego grania, potem zafascynowali się fuzją jazzu i rocka, by później wprowadzić także do swojej muzyki syntezatory. Grupa oficjalnie wróciła na scenę w 2006 roku, po niemal dwudziestoletniej przerwie. Do dzisiaj w zespole występują dwaj ojcowie – założyciele: Janusz Grzywacz i Marek Stryszowski. Podczas koncertu w ramach Katowice Music Colours Festival zagrają również między innymi: znakomity wibrafonista Bernard Maseli oraz dobrze znany fanom rocka Marek Raduli, którego będzie można posłuchać w zupełnie innym wcieleniu.

d4oyfcl

Festiwal otworzy koncert formacji prowadzonej przez kontrabasistę Alana Wykpisza. Alan muzykę ma w genach – tata Janusz to wokalista zasłużonych dla polskiego bluesa kapel: Gangu Olsena i Obstawy Prezydenta. Jest absolwentem Akademii Muzycznej w Krakowie. Z zespołem High Definition Quartet był nominowany do nagrody Fryderyka w 2014 roku. Laureat wielu konkursów, między innymi: Jazz Hoeilaart 2011, Bass2012 Copenhagen, Tarnów International Jazz Contest 2014. Trzykrotny stypendysta Ministra Kultury oraz laureat nagrody "Debiut Śląski”. Całkiem niezłe CV, jak na 28-latka, prawda?

- Podczas drugiej edycji imprezy postawiliśmy na polskich wykonawców. Zapowiada się wieczór pełen muzyki najwyższych lotów. Dodatkowym atutem festiwalu jest atrakcyjna cena biletów – tylko 49 złotych za tej klasy muzyków – podkreśla Grzegorz Kapołka, dyrektor artystyczny Katowice Music Colours Festival.

Współgospodarzem festiwalu jest Miasto Katowice. Bilety dostępne są ogólnopolskiej sieci Ticketmaster. Będą również do nabycia przed festiwalem w klubie P23.

d4oyfcl

Podziel się opinią

Share
d4oyfcl
d4oyfcl