Trwa ładowanie...

KęKę wpłacił 100 tys. zł na konto szpitala w Radomiu. Apeluje o wsparcie

- Sytuacja w moim rodzinnym Radomiu jest bardzo poważna - napisał KęKę w mediach społecznościowych. Raper przekazał dużą sumę, by pomóc miejscowemu szpitalowi. Ma ważny apel do swoich fanów.

KęKę wpłacił 100 tys. zł na konto szpitala w Radomiu. Apeluje o wsparcieŹródło: Instagram
d1w8gxo
d1w8gxo

Medycy walczą z koronawirusem i nie jest to łatwe starcie. W Polsce mamy już ponad 7700 przypadków zarażenia koronawirusem. WP Wiadomości informowały, że zmarła pierwsza osoba ze służby zdrowia. To 46-letni fizjoterapeuta z Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego w Radomiu. W tej placówce zakażonych jest 200 osób, w tym 112 pracowników.

Zobacz: Tadeusz Chudecki stracił szwagra przez koronawirusa

KęKę, właściwie Piotr Dominik Siara, postanowił działać. Wykorzystuje swoją popularność, by wesprzeć finansowo radomski szpital.

d1w8gxo

- Piękna pogoda, aż chciałoby się gdzieś pojechać. Nie mówiąc już o graniu koncertów. Mam nadzieję jednak, że póki co trzymacie się zaleceń. Ja osobiście głęboko wierzę, że akcja #zostanwdomu ma sens i nie ruszam się, jeśli naprawdę nie muszę - zaczął swój wpis raper.

Pisze, że samą izolacją społeczną wirusa się nie pokona. - Do tego potrzeba też jest sprawna i dobrze wyposażona służba zdrowia - podkreślił.

Raper zwrócił uwagę, że sytuacja w jego rodzinnym Radomiu jest bardzo poważna. - Mamy wielu zarażonych i niestety też sporo przypadków śmiertelnych w obu naszych placówkach. Jedna z nich, Radomski Szpital Specjalistyczny, została przekształcona w szpital jednoimienny - wyjaśnił swoim fanom.

KęKę zachęca wszystkich, by wsparli szpital w Radomiu wpłatami na konto placówki. Dokładne informacje o tym, jak można pomóc, znajdziecie w facebookowym wpisie rapera.

d1w8gxo

- Ja od siebie właśnie wpłaciłem 100 000 zł, ale jest to oczywiście kropla w morzu potrzeb. Każda, nawet najdrobniejsza pomoc ma znaczenie! - zaznaczył.

KęKę zasypały komentarze. Większość internautów dziękuje mu za ten gest i podziwia, że wspiera szpital w taki sposób. Znaleźli się ci, którzy uważają, że taka finansowa pomoc niewiele da, bo potrzeby są zbyt ogromne.

Na to raper ma odpowiedź: "Nie jestem oderwanym od rzeczywistości idealistą. Myślę, że dość twardo stąpam po ziemi. Zdaje sobie sprawę, że w każdym wypadku jakiejkolwiek pomocy, mogą się dziać nieprawidłowości, ale dla mnie to nie jest powód abym nie pomagał jak mogę. Na moim sumieniu są moje działania, bo wierzę, że każdy musi zacząć od siebie".

d1w8gxo

Chcemy podziękować wszystkim ludziom, którzy walczą ze skutkami koronawirusa. Ich nazwiska nie są publicznie znane, a twarze mają skryte pod maskami. To m.in. pracownicy służby zdrowia oraz sklepów i aptek, stróże porządku, kurierzy i przewoźnicy. Krótkie, kilkusekundowe nagranie z indywidualnym podziękowaniem zwykłym bohaterom można przesyłać pod adres e-mail: dziekujebohaterom@wp.pl. Mogą to być oklaski, gest, słowo "dziękuję", nagranie kwiatów, laurki lub linki do filmów umieszczonych w serwisie YouTube lub publicznych postów na Facebooku. Materiały umieszczone na FB należy oznaczać hashtagiem #dziekujebohaterom. Wszystkie filmy zostaną wyemitowane na specjalnie uruchomionym kanale w WP Pilot.

d1w8gxo
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1w8gxo