Trwa ładowanie...
d1uaggk

Kinga Rusin

Najnowsze informacje
3.3
(12 głosów)
Oceń:
d1uaggk
ONS - Agencja Okno na Świat Jerzy Dąbrowski
Źródło: ONS - Agencja Okno na Świat Jerzy Dąbrowski

Kinga Rusin - polska prezenterka telewizyjna i dziennikarka.

Kinga Rusin pochodzi z Warszawy. W rodzinnym mieście ukończyła XXXIII Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika. Jest też absolwentką italianistyki na Uniwersytecie Warszawskim. Pracę w telewizji zaczęła na początku lat 90 w TVP. Program, który współtworzyła nigdy nie trafił na wizję, ale Kinga Rusin otrzymała angaż tłumaczki. Pracowała w redakcji "Randki w ciemno". Dołączyła też do grona prezenterów.

W 1993 roku w TVP1 poznała Tomasza Lisa, z którym w 1994 roku wzięła ślub. Następnie wyjechała z mężem do Stanów Zjednoczonych. W 1994 otrzymała Wiktora w kategorii „Odkrycie telewizyjne roku".

Do Polski wróciła w 1997 roku. Kinga Rusin została wówczas prowadzącą magazynu Wizjer. Prezenterka odeszła jednak z TVN, by zająć się wychowywaniem dwóch córek. W wolnych chwilach brała udział w ogólnopolskiej akcji Cała Polska czyta dzieciom.

Od września 2005 roku na antenie TVN prowadzi (wraz z Marcinem Mellerem, Bartoszem Węglarczykiem i Piotrem Kraśką) poranny program "Dzień Dobry TVN".

W czerwcu 2006 roku Kinga Rusin rozwiodła się z Tomaszem Lisem. Kilka miesięcy później wzięła udział w czartej edycji "Tańca z gwiazdami", gdzie występowała wraz ze Stefano Terrazzino. Para wygrała program.

W latach 2007-2010 Kinga Rusin była prowadzącą pięciu edycji "You Can Dance - Po prostu tańcz". Następnie pełniła rolę jurorki. W lutym 2016 roku została prowadzącą programu "Agent-Gwiazdy".

Kinga Rusin ma na swoim koncie dwie książki. Pierwszą - "Co z tym życiem" - napisała wraz z Małgorzatą Ohme w roku 2010. Sześć lat później do sprzedaży trafił poradnik Kingi Rusin - "Jak zdrowo i pięknie żyć, czyli ekoporadnik".

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1uaggk
d1uaggk
d1uaggk