Trwa ładowanie...

Kinga Rusin dodała emocjonalny post. Chodzi o strajk

Kinga Rusin sprzeciwia się zaostrzeniu ustawy antyaborcyjnej. Jej najnowszy wpis w mediach społecznościowych nie pozostawia wątpliwości.

Kinga Rusin dodała emocjonalny post. Chodzi o strajkŹródło: East News
d2eu9wu
d2eu9wu

Kinga Rusin, podobnie jak wiele innych gwiazd, wypowiedziała się na temat zaostrzenia ustawy antyaborcyjnej. Kaja Godek próbuje przeforsować projekt ustawy, który znacznie może wpłynąć na obecne regulacje. Dziennikarka dodała emocjonalny post.

- To jest jakaś chora wojna! Jutro w Sejmie najpierw o dopuszczeniu dzieci do polowań, później o zamykaniu do więzień edukatorów seksualnych, następnie o całkowitym zakazie aborcji, również wtedy kiedy zagrożone jest życie matki, ciąża jest wynikiem gwałtu, czy płód jest śmiertelnie uszkodzony! Wszystko na raz! Wszystko przeciwko czemu na ulicach protestowały przez ostatnie lata setki tysięcy ludzi! - zaczęła wpis.

ZOBACZ: Michał Żebrowski o działaniach rządu: "To jest obrzydliwe"

Prezenterka TVN sugeruje również, że czas pandemii spowodował, że rząd próbuje podpisać wszystkie ustawy, które zostały wstrzymane przez strajki. Teraz wyjście na ulicę w ramach strajku nie jest możliwe ze względu na koronawirusa.

d2eu9wu

Przeczytaj: Kinga Rusin popłakała się na wizji. Nie wytrzymała z emocji

- Rząd chce zrobić sobie teraz tarczę z koronawirusa, odebrać nam prawo głosu, za naszymi plecami cofnąć nas do średniowiecza, żeby zadowolić Kościół i wpływowe myśliwskie lobby! Ja mówię NIE! Nie dajmy sobie zakneblować ust! Nie pozwólmy zabrać sobie wolności! Piszmy posty! Oznaczajmy partie i polityków, wysyłajmy listy na oficjalne skrzynki mailowe. Mamy czas do jutra do 14:15! Jak to skutecznie zrobić dowiecie się chociażby na profilu @dziewuchydziewuchom @strajkkobiet czy na stronie Pracowni na Rzecz Wszystkich Istot! Razem jesteśmy wielką siłą! Pokażmy to rządzącym!

W akcję włączyły się też Anja Rubik, Barbara Kurdej-Szatan, Magda Mołek i wiele, wiele innych znanych osób. Pod postem Kingi Rusin pojawiło się też dużo wpisów popierających jej apel.

d2eu9wu
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2eu9wu