Trwa ładowanie...
d1i3vc7

Koronawirus. Piosenkarka wypisuje bzdury o szczepionkach. Burza w komentarzach

Przez swój wpis M.I.A straciła na Twitterze trochę fanów. Poszło o "mądrości" na temat szczepionek, przymusu szczepienia dzieci, a także koronawirusa.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
M.I.A straciła na Twitterze trochę fanów
M.I.A straciła na Twitterze trochę fanów (Getty Images)
d1i3vc7

M.I.A., a naprawdę Mathangi Arulpragasam, to pochodząca ze Sri Lanki brytyjska wokalistka, kompozytorka i producentka, której kawałek "Paper Planes" w 2008 r. trafił na 1. miejsce "Billboardu". We środę na Twitterze 44-letniej piosenkarki pojawił się "niefortunny" wpis. M.I.A. pisze:

"Jeśli miałabym wybrać szczepionkę albo chip, wybrałabym śmierć".

Jeden z obserwatorów jej profilu poprosił o wyjaśnienie. W odpowiedzi M.I.A. napisała:

d1i3vc7

"Lwia część nauki śpi z biznesem. Biznes sypia z bankami, Banki z technologią, technologia z nami, a my z koronawirusem. Korona sypia z nauką. I tak dalej".

Piosenkarka podzieliła się też historią, w której opisała, jak została zmuszona do zaszczepiania swojego dziecka, przed puszczeniem go do szkoły.

"W Ameryce musiałam zaszczepić dziecko przed dopuszczeniem go do szkoły. To była dla mnie najcięższa sprawa. Dla matki, która nie ma wyboru" - napisała.

d1i3vc7

"Nigdy więcej nie chcę się tak czuć. Był chory przez 3 tygodnie, lekarze pompowali w niego antybiotyki, aby zbić gorączkę wywołaną trzema szczepionkami" - dodała M.I.A, która tłumaczyła też, że czuła się tak, jakby odbierała swemu dziecku możliwość wyboru.

W komentarza na Twitterze piosenkarki zaroiło się od słów krytyki. Fani piszą, że M.I.A. jest nieodpowiedzialna i bezmyślna, naraża życie innych i proszą, aby po prostu już więcej nic nie pisała i po prostu się zamknęła.

Jak pisze Portal.abczdrowie.pl, rola szczepień jest niezastąpiona. Dzięki szczepieniom żyjemy dłużej, a pewne choroby przestały występować. Szczepienia są najskuteczniejszą metodą zapobiegania występowaniu chorób zakaźnych.

d1i3vc7

Przez lata udało się stworzyć szczepionki m.in. przeciwko wściekliźnie, tężcowi, błonicy, cholerze, dżumie, krztuścowi, gruźlicy, grypie, polio, odrze, śwince, różyczce, wirusowemu zapaleniu wątroby typu B i A czy też w ostatnich latach przeciwko wirusowi brodawczaka ludzkiego (HPV) biorącego udział w powstawaniu raka szyjki macicy.

ZOBACZ TEŻ: producenci seriali spokojni mimo koronawirusa

Rapper and singer MIA - real name Mathangi Arulpragasam - with her MBE following an investiture ceremony at Buckingham Palace, London. PA Photo. Picture date: Tuesday January 14, 2020. See PA story ROYAL Investiture. Photo credit should read: Yui Mok/PA Wire Getty Images
Podziel się
d1i3vc7

Podziel się opinią

Share

d1i3vc7

d1i3vc7