Koronawirus. Piosenkarka wypisuje bzdury o szczepionkach. Burza w komentarzach
Przez swój wpis M.I.A straciła na Twitterze trochę fanów. Poszło o "mądrości" na temat szczepionek, przymusu szczepienia dzieci, a także koronawirusa.
M.I.A., a naprawdę Mathangi Arulpragasam, to pochodząca ze Sri Lanki brytyjska wokalistka, kompozytorka i producentka, której kawałek "Paper Planes" w 2008 r. trafił na 1. miejsce "Billboardu". We środę na Twitterze 44-letniej piosenkarki pojawił się "niefortunny" wpis. M.I.A. pisze:
"Jeśli miałabym wybrać szczepionkę albo chip, wybrałabym śmierć".
Jeden z obserwatorów jej profilu poprosił o wyjaśnienie. W odpowiedzi M.I.A. napisała:
"Lwia część nauki śpi z biznesem. Biznes sypia z bankami, Banki z technologią, technologia z nami, a my z koronawirusem. Korona sypia z nauką. I tak dalej".
Trwa ładowanie wpisu: twitter
Piosenkarka podzieliła się też historią, w której opisała, jak została zmuszona do zaszczepiania swojego dziecka, przed puszczeniem go do szkoły.
"W Ameryce musiałam zaszczepić dziecko przed dopuszczeniem go do szkoły. To była dla mnie najcięższa sprawa. Dla matki, która nie ma wyboru" - napisała.
"Nigdy więcej nie chcę się tak czuć. Był chory przez 3 tygodnie, lekarze pompowali w niego antybiotyki, aby zbić gorączkę wywołaną trzema szczepionkami" - dodała M.I.A, która tłumaczyła też, że czuła się tak, jakby odbierała swemu dziecku możliwość wyboru.
W komentarza na Twitterze piosenkarki zaroiło się od słów krytyki. Fani piszą, że M.I.A. jest nieodpowiedzialna i bezmyślna, naraża życie innych i proszą, aby po prostu już więcej nic nie pisała i po prostu się zamknęła.
Trwa ładowanie wpisu: twitter
Jak pisze Portal.abczdrowie.pl, rola szczepień jest niezastąpiona. Dzięki szczepieniom żyjemy dłużej, a pewne choroby przestały występować. Szczepienia są najskuteczniejszą metodą zapobiegania występowaniu chorób zakaźnych.
Przez lata udało się stworzyć szczepionki m.in. przeciwko wściekliźnie, tężcowi, błonicy, cholerze, dżumie, krztuścowi, gruźlicy, grypie, polio, odrze, śwince, różyczce, wirusowemu zapaleniu wątroby typu B i A czy też w ostatnich latach przeciwko wirusowi brodawczaka ludzkiego (HPV)
biorącego udział w powstawaniu raka szyjki macicy.