Trwa ładowanie...

Król Karol III wyciągnie rękę do Harry'ego i Meghan? Wszystko przez wnuki

Media z Wielkiej Brytanii donoszą, że król Karol III, borykający się z nowotworem, pragnie pogodzić się z księciem Harrym i Meghan Markle. Według królewskich źródeł 75-letni monarcha chce przede wszystkim naprawić relacje ze swoimi wnukami – Archiem i Lilibet.

Król Karol spędzi wakacje z Harrym i Meghan? Król Karol spędzi wakacje z Harrym i Meghan? Źródło: Getty Images, fot: Jordan Pettitt, Max Mumby, PA Images
d14r3zy
d14r3zy

Książę Harry od czterech lat prowadzi życie z dala od rodzinnego kraju, w słonecznym Montecito. Kolejnymi wyznaniami na temat sekretów rodzinnych książę zdołał zniechęcić do siebie część rodziny królewskiej, co skutkuje jego rzadkimi wizytami w Wielkiej Brytanii. Ostatni raz Harry pojawił się w Londynie 5 lutego, by dzień później spotkać się z ojcem, u którego zdiagnozowano raka. Spotkanie trwało jednak krótko - po 45 minutach król Karol III zakończył rozmowę z synem i odleciał helikopterem do Norfolk w towarzystwie królowej Camilli. Wygląda na to, że niespodziewane nawiedzenie przez syna nie było zgodne z planami monarchy... Brytyjskie media donosiły wówczas nawet, że monarcha "nie był zachwycony" spontaniczną wizytą potomka.

Książę już niebawem ma w planach ponowną wizytę w Londynie. W maju w katedrze św. Pawła zaplanowano ceremonię z okazji 10-lecia Invictus Games - wydarzenia, które jest Harry’emu szczególnie bliskie. Harry ma przybyć do ojczyzny 8 maja, a uroczystość ma mieć miejsce tego samego dnia o godzinie 17. Zazwyczaj książę nie ujawniał swoich planów z wyprzedzeniem, tym razem jednak media wcześniej poinformowały o jego przybyciu, co wywołało u niego obawy o własne bezpieczeństwo. Książę ma być świadomy "potencjalnego zagrożenia".

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Książę Harry i księżna Meghan na zawodach Invictus Games

Król Karol wyciągnie rękę do księcia Harry'ego i Meghan Markle? Zależy mu na relacjach z wnukami

W obliczu trudnej sytuacji, książę Harry może jednak dostrzec promyk nadziei. Wygląda na to, że tym razem schorowany król wyraża duży entuzjazm w związku z nadchodzącą wizytą syna. Co więcej, jak podaje Mirror, 75-latek bierze pod uwagę możliwość poprawienia więzi z synem i jego rodziną poprzez zaproszenie Harry'ego wraz z Meghan i ich pociechami do swojej letniej rezydencji. Monarcha zdaje sobie sprawę z zaniedbań w relacjach z najmłodszymi członkami rodziny i chciałby poprawić ten stan. Według informatora tabloidu król bardzo chciałby zobaczyć dwójkę dzieci Harry'ego i Meghan, które do tej pory widywał sporadycznie.

d14r3zy

Karol desperacko pragnie zobaczyć Archiego i Lilibet, ponieważ od urodzenia prawie ich nie widywał - donosi źródło magazynu Mirror. Jeśli rzeczywiście wyśle zaproszenie, to Harry i Meghan z pewnością powinni zgodzić się na wizytę.

Warto wspomnieć, że jeszcze rok temu monarcha nie był ponoć skłonny do angażowania mieszkających za oceanem wnuków w swoje życie. Przypomnijmy, że po objęciu tronu przez Karola niektórzy członkowie rodziny królewskiej otrzymali nowe tytuły, a brytyjskie media sugerowały, że Archie i Lilibet również mogą zostać oficjalnie uhonorowani tytułami książęcymi. Stało się jednak nieco inaczej.

Sprawa stała się bardziej skomplikowana, gdyż wyszło na jaw, że król jest niechętny pomysłowi formalnego włączeniu dzieci Sussexów w krąg rodziny królewskiej. Ostatecznie, po kilku miesiącach, król ogłosił, że Archie i Lilibet mogą oficjalnie używać tytułów książęcych i będą znani jako książę i księżniczka. W obliczu ostatnich doniesień niewykluczone jest, że pociechy Harry'ego wkrótce spędzą nawet trochę czasu z dziadkiem - jeśli rzecz jasna ich rodzice przyjmą zaproszenie od Karola.

Nieco gorzej wyglądają szanse na naprawę stosunków Harry'ego z bratem. Jeden z ekspertów od royalsów w niedawnej rozmowie z "The Sun" spekulował, że nadchodzący pobyt księcia w UK będzie świetną okazją do rodzinnego spotkania. Zdaniem eksperta Meghan Markle nie jest jednak zbyt chętna do wizyty w Wielkiej Brytanii...

Czy pomimo dawnych nieporozumień, Harry i Meghan przyjmą zaproszenie od Karola?

d14r3zy
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d14r3zy