Trwa ładowanie...

Krystyna Janda: nie pójdę na wybory 10 maja

Krystyna Janda mówi WP, że jej zdaniem wybory 10 maja się nie odbędą. – To co robi PiS to nieracjonalne bzdury – recenzuje aktorka.
Share
Krystyna Janda jako Lily w Och-Teatrze
Krystyna Janda jako Lily w Och-Teatrze Źródło: East News
d1ru9c6

Sebastian Łupak: Zbojkotuje pani wybory 10 maja?

Krystyna Janda: Ja nie wiem, czy ja będę żyła 10 maja (śmiech). Jeśli jednak dożyję, to na pewno nie pójdę. W ogóle nie wychodzę z domu.

Data 10 maja jest rozsądna?

Wybory powinny być absolutnie przełożone i jestem pewna, że ich nie będzie. To jest pomysł absurdalny. Ten pomysł PiS jest nieracjonalny. Zdziwiłabym się, gdyby udało się uformować komisje wyborcze. W tej chwili kolejni prezydenci miast mówią, że zorganizowanie wyborów jest teraz niewykonalne.

d1ru9c6

PiS dał Polakom powyżej 60 roku życia szansę głosowania korespondencyjnego…

Ja mam 67 lat. Ja nie przyjmuję teraz w domu nikogo – nawet dzieci, bo się o nie martwię. Więc te pomysły PiS na wybory 10 maja - to wszystko są bzdury. To wrzucanie poprawek w sejmie o 2 w nocy – to jest oburzające.

Dobrze, że kandydatka KO Małgorzata Kidawa-Błońska zawiesiła kampanię?

Ja nie gram w teatrze, bo się boję o siebie, a pani Kidawa-Błońska zawiesiła kampanię. Bardzo dobrze! Widział pan dokument w TVN24 o pandemii w Wuhan z cyklu ”Ewa Ewart poleca”? Ja jestem przerażona po tym, co zobaczyłam. Nikt nam nie zagwarantuje, że tu będzie lepiej niż w Chinach. Dziś jest odezwa profesorów medycyny w Polsce, którzy proszą o ostrożność i siedzenie w domu. Więc tych wyborów nie będzie.

d1ru9c6

Martwi się pani o swój teatr?

Oczywiście – ja mam pracowników. Oni mają rodziny, dzieci. Ja od 15 lat wzięłam na siebie obowiązek prowadzenia teatru i dalej go mam.

Czy teatry ruszą w czerwcu?

Niektórzy dyrektorzy teatrów mówią, że ruszą 1 czerwca, inni że 1 lipca. Nie wiem. Ja nie narażę ludzi na jakiekolwiek zagrożenie i nie zawołam nikogo do pracy wcześniej niż można. Później możemy nawet zrezygnować z urlopów i grać latem. Jak już będzie można, będziemy pracować non stop.

d1ru9c6

Jakie ma pani rady dla ludzi w czasie kwarantanny?

Ja dużo czytam, oglądam, planuję przyszłe rzeczy. Pracuję. Czytam też wiersze na moim profilu na FB. Codziennie, na żywo.

d1ru9c6

Podziel się opinią

Share
d1ru9c6
d1ru9c6