Trwa ładowanie...
d2w897g

Krystyna Janda: nie pójdę na wybory 10 maja

Krystyna Janda mówi WP, że jej zdaniem wybory 10 maja się nie odbędą. – To co robi PiS to nieracjonalne bzdury – recenzuje aktorka.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Krystyna Janda jako Lily w Och-Teatrze
Krystyna Janda jako Lily w Och-Teatrze (East News)
d2w897g

Sebastian Łupak: Zbojkotuje pani wybory 10 maja?

Krystyna Janda: Ja nie wiem, czy ja będę żyła 10 maja (śmiech). Jeśli jednak dożyję, to na pewno nie pójdę. W ogóle nie wychodzę z domu.

Data 10 maja jest rozsądna?

d2w897g

Wybory powinny być absolutnie przełożone i jestem pewna, że ich nie będzie. To jest pomysł absurdalny. Ten pomysł PiS jest nieracjonalny. Zdziwiłabym się, gdyby udało się uformować komisje wyborcze. W tej chwili kolejni prezydenci miast mówią, że zorganizowanie wyborów jest teraz niewykonalne.

PiS dał Polakom powyżej 60 roku życia szansę głosowania korespondencyjnego…

Ja mam 67 lat. Ja nie przyjmuję teraz w domu nikogo – nawet dzieci, bo się o nie martwię. Więc te pomysły PiS na wybory 10 maja - to wszystko są bzdury. To wrzucanie poprawek w sejmie o 2 w nocy – to jest oburzające.

Dobrze, że kandydatka KO Małgorzata Kidawa-Błońska zawiesiła kampanię?

d2w897g

Ja nie gram w teatrze, bo się boję o siebie, a pani Kidawa-Błońska zawiesiła kampanię. Bardzo dobrze! Widział pan dokument w TVN24 o pandemii w Wuhan z cyklu ”Ewa Ewart poleca”? Ja jestem przerażona po tym, co zobaczyłam. Nikt nam nie zagwarantuje, że tu będzie lepiej niż w Chinach. Dziś jest odezwa profesorów medycyny w Polsce, którzy proszą o ostrożność i siedzenie w domu. Więc tych wyborów nie będzie.

Martwi się pani o swój teatr?

Oczywiście – ja mam pracowników. Oni mają rodziny, dzieci. Ja od 15 lat wzięłam na siebie obowiązek prowadzenia teatru i dalej go mam.

Czy teatry ruszą w czerwcu?

d2w897g

Niektórzy dyrektorzy teatrów mówią, że ruszą 1 czerwca, inni że 1 lipca. Nie wiem. Ja nie narażę ludzi na jakiekolwiek zagrożenie i nie zawołam nikogo do pracy wcześniej niż można. Później możemy nawet zrezygnować z urlopów i grać latem. Jak już będzie można, będziemy pracować non stop.

Jakie ma pani rady dla ludzi w czasie kwarantanny?

Ja dużo czytam, oglądam, planuję przyszłe rzeczy. Pracuję. Czytam też wiersze na moim profilu na FB. Codziennie, na żywo.

d2w897g

Podziel się opinią

Share
d2w897g
d2w897g