Trwa ładowanie...

Krzysztof Bosak poświęciłby karierę dla dziecka? Zaskakujące pytanie dziennikarki

Krzysztof Bosak nie ukrywał swojego zadowolenia po tym, gdy Trybunał Konstytucyjny orzekł wyrok zakazujący legalnej aborcji w Polsce. Tegoroczny kandydat na prezydenta usłyszał jednak dość niewygodne pytanie od dziennikarki "Wysokich Obcasów".

Share
Krzysztof Bosak poświęciłby karierę dla dziecka? Zaskakujące pytanie dziennikarki
Krzysztof Bosak poświęciłby karierę dla dziecka? Zaskakujące pytanie dziennikarkiŹródło: ONS
dx62b5y

Wydarzenia ostatnich dni doprowadziły do ogromnego poruszenia wśród Polaków. Od czwartku w całym kraju trwają protesty przeciw zaostrzeniu prawa aborcyjnego. To skutek wyroku Trybunału Konstytucyjnego, który orzekł, że przepis zezwalający na dopuszczalność aborcji w przypadku dużego prawdopodobieństwa ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu jest niezgodny z konstytucją.

Jedną z osób, która nie kryła swojej radości po orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego, był Krzysztof Bosak. Lider Konfederacji wyznał, że opuszczana do tej pory aborcja z powodu poważnych wad płodu jest niezgodna z konstytucją. Dziennikarka "Wysokich Obcasów" zapytała Krzysztofa Bosaka, czy sam byłby w stanie poświęcić swoją karierę polityczną, aby opiekować się chorym dzieckiem, gdyby takie przyszło na świat. – Uważam, że zadawanie pytań w tonie osobistych spekulacji o nieszczęściach jest złym zwyczajem dziennikarskim – odpowiedział polityk.

Poseł Konfederacji dodał także, że w jego opinii każde dziecko ma prawo do życia. – Jeśli ktoś jest niezdolny do opieki nad dzieckiem mającym poważne wady czy upośledzenie, to w mojej opinii właściwym moralnie zachowaniem jest zrzeczenie się praw do opieki nad dzieckiem i scedowanie ich na osoby lub państwo. Jako cywilizowane społeczeństwo mamy możliwość prawną i finansową do takich rozwiązań – stwierdził Krzysztof Bosak.

ZOBACZ TAKŻE: Strajk kobiet. Gorąco na placu Trzech Krzyży. Ranny obrońca kościoła pw. św. Aleksandra

Tegoroczny kandydat na prezydenta zdradził również, jak samemu zachowałby się w podobnych okolicznościach. – Gdyby mi się przydarzyła taka sytuacja, że miałbym chore dziecko, to starałbym się łączyć moją aktywność społeczną i publiczną z opieką nad dzieckiem. Uważam, że przy odpowiednim podziale obowiązków między dwójkę ludzi jest to wykonalne. Tym bardziej że bycie posłem to wolny zawód. Ja sam kształtuję swój czas pracy i sam kształtuję swoje zaangażowanie w różne tematy. Uważam, że w moim przypadku byłoby to bardziej wykonalne niż w przypadku osoby, która wykonuje zwykłą pracę etatową – dodał.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość artykułu:
Zależy nam na podnoszeniu jakości naszego dziennikarstwa. Twoja opinia jest dla nas ważna!
dx62b5y

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dx62b5y
dx62b5y