Trwa ładowanie...

Książę Louis będzie miał sześcioro rodziców chrzestnych. Wiemy, kogo poprosili Kate i William

Na brytyjskim dworze nadszedł wielki dzień chrzcin księcia Louisa. Uroczystość odbędzie się w wyjątkowej atmosferze w otoczeniu najbliższych.

Share
Książę Louis będzie miał sześcioro rodziców chrzestnych. Wiemy, kogo poprosili Kate i William
Źródło: East News
d35g7hp

Pałac Kensington jakiś czas temu poinformował o tym, że chrzest odbędzie się 9 lipca w kaplicy św. Jakuba, a ceremonię poprowadzi arcybiskup Canterbury Justin Welby.Tuż przed ceremonią natomiast ujawnił wszystkie szczegóły uroczystości. Gośćmi będą oczywiście członkowie rodziny królewskiej i cała rodzina Middletonów. Wiadomo już dokładnie, kto będzie rodzicami chrzestnymi małego księcia. Jak się okazuje, Kate i William poprosili o przysługę kilkoro członków rodziny i najbliższych przyjaciół.

Louis będzie więc miał sześcioro rodziców chrzestnych i są to: Nicholas van Cutsem, Lucy Middleton, Guy Pelly, Harry Aubrey-Fletcher, Lady Laura Meade, oraz Robert Carter. Co ciekawe, jak podaje „The Sun” Nicholas van Custem jest ojcem małej Florence, która sypała kwiaty na ślubie Meghan i Harry’ego. „Express” zauważył natomiast, że Lady Laura Meade jest żoną Jamesa Meada (który z kolei jest ojcem chrzestnym księżniczki Charlotte). Harry Aubrey-Fletcher jest natomiast jednym z najbliższych przyjaciół Wiliama z czasów nauki w Eton. Jak widać więc, bliscy książęcej pary prawdziwie uczestniczą w ich życiu.

Wiadomo też, że książę Louis podczas uroczystej ceremonii w kaplicy św. Jakuba będzie ubrany w replikę królewskiego tradycyjnego stroju do chrztu, uszytego osobiście przez krawcową Elżbiety II. Ciekawostek jest więcej. W rodzinie królewskiej zgodnie z tradycją używana jest do tego specjalna misa Lily Font, która przypomina formą rozkwitający kwiat lilii. Lily Font została zaprojektowana przez księcia Alberta w 1840 roku i jest używana od 178 lat. Drogocenna misa wyceniana jest na 45 tys. dolarów. Co więcej, zgodnie z tradycją, woda do chrztu musi pochodzić z rzeki Jordan. Mówi się, że tym razem samodzielnie dostarczył ją Książę William, przywożąc wodę ze swojej niedawnej podróży do Jordanii. Z pewnością więc będzie to wyjątkowa uroczystość!

d35g7hp

Podziel się opinią

Share
d35g7hp
d35g7hp