Trwa ładowanie...
14-02-2017 09:19

Kto odziedziczy trzy miliony po Krystynie Sienkiewicz? Przed śmiercią gwiazda inwestowała w nieruchomości

Organizacją pogrzebu i porządkowaniem spraw zmarłej Krystyny Sienkiewicz zajmuje się jej bratanek. Kto odziedziczy majątek po aktorce?

Kto odziedziczy trzy miliony po Krystynie Sienkiewicz? Przed śmiercią gwiazda inwestowała w nieruchomościŹródło: AKPA
d4gtnh6
d4gtnh6

Gdyby żyła, dziś obchodziłaby 82. urodziny. Chociaż los nie oszczędzał Krystyny Sienkiewicz, która w ostatnich latach zmagała się ze swoim stanem zdrowia, aktorka zawsze tryskała dobrym humorem. Dlatego wiadomość o tym, że zmarła w nocy z 11 na 12 lutego w jednym z warszawskich szpitali w związku z infekcją dróg oddechowych, była zaskoczeniem dla jej fanów i najbliższych.

W domu aktorki na warszawskich Bielanach panuje wyjątkowo smutna atmosfera. Jej wieloletnia przyjaciółka i pomoc domowa, Ukrainka Lubow Kozak, która z nią mieszkała, na samo wspomnienie o swojej ukochanej pani Krysi zalewa się łzami - czytamy w "Super Expressie".

Z relacji gazety wynika, że kobieta wciąż nie jest w stanie mówić o zmarłej aktorce. W domu gwiazdy zostały także jej ukochane zwierzęta. Jak wylicza tabloid, najbliższa rodzina Sienkiewicz to jej bratanek Kuba Sienkiewicz, popularny muzyk grupy Elektryczne Gitary oraz jej adoptowana przed laty córka. W ostatnich latach z 38-letnią Julią nie dogadywała się jednak najlepiej. Jeszcze na początku roku w wywiadzie dla "Dobrego tygodnia" mówiła, że woli życie w pojedynkę i nie chce być zdana na niczyją łaskę. Wspomniała także, że żałuje, iż zdecydowała się na adopcję.

Organizacją pogrzebu i porządkowaniem spraw po zmarłej aktorce zajmuje się jej bratanek. To również on najprawdopodobniej odziedziczy majątek po pani Krystynie. Niewykluczone jednak, że jakaś część przypadnie także gosposi i córce - donosi "Super Express".

d4gtnh6

W wydanej niedawno książce zatytułowanej "Skrawki" Sienkiewicz wspominała, że jest właścicielką trzech domów. Kupowanie ziemi i nieruchomości traktowała jako inwestycję. - To jest bank. Los figle płata, a my, jeśli trzeba, to płacimy. Kupiłam więc ziemię w Świdrze, kupiłam przy Płatniczej, to była mądra rzecz - napisała.

Wartość warszawskich nieruchomości Sienkiewicz gazeta szacuje na 1,5 mln zł. Dom położony niedaleko Zalewu Zegrzyńskiego warty jest natomiast około miliona. Do tego należy doliczyć oszczędności, tantiemy oraz dochód ze sprzedaży biograficznej książki.

PAP
Źródło: PAP, fot: Paweł Supernak
Krystyna Sienkiewicz AKPA
Krystyna Sienkiewicz Źródło: AKPA

ZOBACZ TEŻ Oni odeszli w 2016 roku:

d4gtnh6
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4gtnh6