News
21-10-2013 (14:25)

Kuba Wojewódzki oblany kwasem?

Podziel się
Kuba Wojewódzki oblany kwasem?
(Fotografia: AKPA)

W mediach pojawiła się dramatyczna informacja dot. Kuby Wojewódzkiego (50 l.). Dziennikarz od lat związany z TVN-em i radiem Eska Rock miał zostać oblany żrącą substancją. Policja na razie nie potwierdza tych informacji. Wiadomo natomiast, że showman trafił do kliniki w Wilanowie. Telefon jego oraz jego menadżera milczy.

Niestety informację dotyczącą oblania żrącą substancją swojego pracownika potwierdziła stacja TVN. Na razie nie jest znany dokładny skład substancji, którą został zaatakowany showman. Wiadomo natomiast, że na własne życzenie został wypisany ze szpitala.

Dziennikarz znany jest ze swego ciętego języka i niewybrednych żartów. Nie raz przyszło mu zbierać cięgi za słowa, które według niektórych przeszły granicę dobrego smaku. W te wakacje został skazany na 50 tys. zł kary za żarty na temat ciemnoskórych.

Nie wiadomo jeszcze kim był sprawca zamachu i jaka była jego motywacja. Miejmy jednak nadzieję, że szybko zostanie schwytany przez policję. Tego typu przejawy agresji powinny być karane przez wymiar sprawiedliwości.

Informację o ataku na Kubę Wojewódzkiego potwierdził Jarosław Kuźniar na swoim blogu. Prezenter TVN'u na swojej stronie internetowej zamieścił wiadomość od Wojewódzkiego, którą otrzymał dzisiaj rano:

- Dziś rano pod radiem Eska Rock, elegancko zamaskowany i ewidentnie pozbawiony poczucia humoru mężczyzna, zaatakował mnie niezidentyfikowanym płynem żrącym o brunatnej barwie, co jest dosyć symptomatyczne. Niestety nie chciał umotywować swego czynu, to co wykrzykiwał na razie zachowam dla siebie, bo prawa strona ma już dziś wystarczająco dużo kłopotów. Może odnajdę się z nim na Skypie, ulubionym ostatnio komunikatorze ludzi o wyrazistych poglądach na nie. Poważnie rzecz biorąc, czuję się doceniony jako dziennikarz. Doceniam także fakt, do jakiego momentu doszedł dyskurs polsko - polski. Brunatnym terrorystom gratuluje, że zrobili ze mnie męczennika - poinformował Jarosława Kuźniara Kuba Wojewódzki.

Według informacji współpracowników Wojewódzkiego, dziennikarz ma mieć poparzoną szyję i część twarzy. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Polecamy w wydaniu internetowym fakt.pl:

**Wojewódzki skazany. Musi zapłacić 50 tys. zł kary**

Polub WP Gwiazdy