Lech Wałęsa: rodzinę prezydenta dopadł kryzys?!

Podziel się
Lech Wałęsa: rodzinę prezydenta dopadł kryzys?!

Kwaśna mina, wbity w ziemię wzrok, wolny krok. U boku tylko ochroniarz, zamiast żony. Tak prezydent Lech Wałęsa (69 l.) wracał w niedzielę z kościoła. Co się dzieje w jego rodzinie? Czyżby kryzys w małżeństwie Wałęsów się pogłębiał?

Już nie było różowo, a jest chyba jeszcze gorzej. Czyżby w małżeństwie Wałęsów było aż tak źle, że razem nie mogą się nawet pomodlić?

Zwykle szli do kościoła razem, klękali, siadali w jednej ławie. To był symbol pewnej więzi, mimo codziennych kłopotów, czy nawet kłótni. Byli w świątyni razem. Zgodnie z obyczajem, jak przeciętna polska rodzina. Ale w tę niedzielę prezydent na mszę poszedł sam, bez Danuty (63 l.). Czyżby małżonka straciła już do Lecha Wałęsy cierpliwość? Aż tak bardzo się od siebie oddalili?

Czasem myślę, że on mnie nigdy nie kochał. Tyle spraw było ode mnie ważniejszych - przyznała była pierwsza dama w jednym z wywiadów, tuż po ukazaniu się jej słynnej książki Marzenia i tajemnice. Jesteśmy obok siebie, a nie razem - tak opisywała relacje, jakie łączą ją z legendą "Solidarności". Ale miała jeszcze nadzieję, że mąż się do niej zbliży. Przecież jakby się otworzył, pomogłabym mu. Moglibyśmy wszystko zostawić za sobą. Zacząć od nowa - powiedziała.

Miesiące mijały, ale nic z tego nie wyszło. Nie widać, żeby relacje między małżonkami się ociepliły. To jeden problem, a drugi to... dzieci.
Ostatnio były dla rodziców powodem zgryzot. Córkę Marię Wiktorię ściga prokurator, bo nie radziła sobie z firmą. Syn Sławomir nie pojawił się u rodziców na wigilii. Danuta Wałęsa ze smutkiem przyznała, że odciął się od rodziny. Oj, w takiej atmosferze ciężko będzie Wałęsom wyjść na prostą.

Podziel się

(fot. newspix.pl)

Polecamy w wydaniu internetowym fakt.pl:

**Obciachy 2012 roku**

Polub WP Gwiazdy