Trwa ładowanie...

Manuela Gretkowska o "Patointeligencji": "To powinien być hymn w szkołach"

Manuela Gretkowska skrytykowała dyrekcję Batorego za to, że protestuje przeciw nieuprawnionemu użyciu wizerunku Liceum w utworze "Patointeligencja".

Manuela Gretkowska o "Patointeligencji": "To powinien być hymn w szkołach"Źródło: ONS.pl
ddvs8vk
ddvs8vk

Kawałek "Patointeligencja" młodego rapera Mata wylądował na YouTubie 6 dni temu. Od tego czasu ma już 6,7 mln wyświetleń, a liczba ta stale rośnie. Skąd taka popularność? Po pierwsze Mata rapuje o dzieciakach z bogatych polskich domów, które eksperymentują z narkotykami, alkoholem i niezobowiązującym seksem.

Utwór wzbudza spore kontrowersje. Oburzył m.in. dyrekcję LO im. Stefana Batorego, w którym uczył się Mata, i na którego dziedzińcu nagrał teledysk do piosenki – bez niczyjej zgody. Szkoła konsultuje sprawę z prawnikami.

W obronie Maty wypowiedziała się Manuela Gretkowska. Na swoim profilu na Facebooku napisała: "Liceum Batorego protestuje przeciw nieuprawnionemu użyciu "jego wizerunku" do "Patointeligencji". Dyrekcja konsultuje się z prawnikami. Ktoś narzygał na dziedziniec prestiżu i trzeba to uprzątnąć, poperfumować obłudą. Patologią jest zakłamywanie prawdy, a nie rapowanie o niej".

Gretkowska uważa, że utwór Maty obnaża hipokryzję polskich elit: "[…] elita nie jest gorsza od patologii, tylko umie lepiej to ukryć, bogaciej.

ddvs8vk

"Patointeligencja" nie uraża wizerunku szkoły, ona go obnaża. I do tego wzywa się prawników?! Cała Polska jest za fasadą niewygodnej prawdy. Na tym polega dramat, że nie umiemy się z nią zmierzyć. Czy to ogłupiały suweren, wykastrowana opozycja, katolicy, kobiety. Zadowalamy się udawanką, a gdy chłopak to ujawnia, staje się kozłem ofiarnym.

Czy Dyrekcja nie wie, że uczy w liceum młodzież? Dyrekcja nie chadza na bulwary nad Wisłą w weekend?"

Swój długi wpis Gretkowska zakończyła apelem: "Nie wiem, co się ślubuje w szkołach, ale powinno się zmienić hymn na "Patointeligencję", prawdziwy tekst z melodią naszych czasów. Dyrekcjo Batorego, zamiast pozywać "Patointeligencję", powinniście być z niej dumni. Nie zdołaliście zatłuc w Macie inteligencji, odwagi, talentu. Gratuluję sukcesu pedagogicznego".

ddvs8vk
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
ddvs8vk