Trwa ładowanie...
marcin dorociński
23-03-2017 15:08

Marcin Dorociński pokazał w spocie swoje psy. Aktor zaadoptował je ze schroniska

Aktor od jakiegoś czasu angażuje się w akcje charytatywne mające na celu pomoc zagrożonym gatunkom dzikich zwierząt.Teraz Marcin Dorociński został ambasadorem akcji związanej z wolontariatami w schroniskach dla czworonogów i przy okazji pokazał swoje adoptowane psy!

Marcin Dorociński pokazał w spocie swoje psy. Aktor zaadoptował je ze schroniskaŹródło: Materiały prasowe
d395uos
d395uos

W pierwszy dzień wiosny zainaugurowano ogólnopolską akcję FRONTMANI dla Schronisk. Marcin Dorociński, Fundacja Międzynarodowy Ruch na Rzecz Zwierząt Viva! i firma Boehringer Ingelheim zwracają nią uwagę na konieczność stałej ochrony zdrowia zwierząt oraz rolę mądrego wolontariatu na rzecz schronisk.

Według Najwyższej Izby Kontroli w polskich schroniskach przebywa ponad 100 tysięcy psów i 24 tysiące kotów . Wszystkie one potrzebują odpowiedniej opieki oraz ochrony zdrowia. Wiele schronisk dla zwierząt boryka się z poważnymi niedoborami finansowymi, a duża część z nich utrzymuje się wyłącznie z darowizn. Schroniska rzadko mogą zatrudnić tyle osób, by w pełni zadbać o wszystkie potrzeby zwierząt. Tutaj, jak w wielu innych przypadkach, pomóc mogą odpowiednio przygotowani wolontariusze.

"Bardzo doceniam wolontariuszy, tym bardziej, że w naszym kraju jest to wciąż stosunkowo nieliczna grupa" _- mówi Cezary Wyszyński, prezes Fundacji Międzynarodowy Ruch na Rzecz Zwierząt Viva!, patrona akcji – _"Są oni niezwykle ważni dla prawidłowego funkcjonowania schronisk. Pomagają w pracach porządkowych i budowlanych, dbają o higienę zwierząt, wyprowadzają psy na spacery, tworzą ogłoszenia adopcyjne, ale przede wszystkim dają zwierzętom bliskość i troskę. Oni też często jako pierwsi są w stanie zauważyć pierwsze objawy tych najbardziej podstępnych, bo najszybciej postępujących chorób".

d395uos

"Moje dwa cudne kundle pochodzą właśnie ze schroniska. Nie przygarnę wszystkich potrzebujących zwierząt, ale kiedy mogę coś zrobić, by im pomóc, to robię to" _– mówi ambasador akcji, Marcin Dorociński. - _"Akcja FRONTMANI dla Schronisk jest fajna dlatego, że zwraca uwagę na konieczność dbania o zdrowie schroniskowych zwierząt w równym stopniu, w jakim dbamy o nasze domowe psy i koty. Gorąco zachęcam do przyłączenia się do nas. Razem możemy zrobić wiele dobrego!"

Chcąc dołączyć do akcji wystarczy wypełnić krótki formularz zamieszczony na stronie http://www.frontmanidlaschronisk.pl/ wybrać schronisko, któremu chce się pomagać. Ono odpowie umawiając spotkanie z ekipą FRONTMANÓW – czyli doświadczonych wolontariuszy wprowadzających nowych ludzi w jego świat. Założeniem jest, by ekipy FRONTMANÓW spotykały się raz w miesiącu i wspólnie działały. W miarę zdobywania doświadczenia i potrzeb konkretnego schroniska będzie można odwiedzać je częściej.

Schroniska wspieramy również dokonując dla swoich podopiecznych zakupów w placówkach biorących udział w akcji.

d395uos

W tym roku akcją FRONTMANI dla Schronisk zostanie objętych pięć schronisk: Przystań Ocalenie z Tych, Schronisko w Korabiewicach, Schronisko w Opocznie, Schronisko w Kiczarowie koło Stargardu i Schronisko w Żyrardowie.

fot. AKPA Materiały prasowe
fot. AKPA Źródło: Materiały prasowe
d395uos
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d395uos