Trwa ładowanie...
d2mu070

Marcin Miller

Najnowsze informacje
3.1
(31 głosów)
Oceń:
Miejsce urodzenia:

Prostki koło Ełku

Dyskografia:

1999 - "Zakochany Facet"
2016 - "Wciąż zakochany"

d2mu070
Instagram.com
Źródło: Instagram.com

Marcin Miller, pseudonim artystyczny "Żaba". Jeden z najpopularniejszych polskich piosenkarzy muzyki disco polo. Twórca i lider zespołu Boys.

Urodził się 27 maja 1970 w Prostkach koło Ełku. Skończył technikum ekonomiczne przy Zespole Szkół Rolniczych w Prostkach. Przez trzy miesiące był również studentem AGH w Krakowie. Ma żonę Annę i dwóch synów, Alana i Adriana.

W 1991 roku Marcin Miller założył zespół Boys, z którym nagrał 31 płyt. Ich płyty sprzedały się do dzisiaj w dziesiątkach milionów egzemplarzy.

Jest kompozytorem i autorem hitów, które od dwóch dekad nuci cała Polska. Utwory takie jak "Wolność", "Kochana uwierz mi", "Chłop z Mazur" czy "Jesteś szalona" zapisały się na stałe w polskiej muzyce rozrywkowej i biesiadnej. Miller na cześć swojego zmarłego ojca Waldemara napisał utwór "Po prostu Waldi".

Artysta wydał jesienią 1999 roku swoją pierwszą solową płytę pt. "Zakochany facet". W 2016 na sklepowe półki trafił jego drugi album. Krążek "Wciąż zakochany" jest kontynuacją pierwszego wydawnictwa. Artysta w wielu wywiadach zdradzał, że płyta jest dedykowana jego żonie.

Gwiazdor disco polo zaliczył kilka epizodów aktorskich. W 1997 roku zadebiutował w filmie pt. "Kochaj i rób co chcesz". W 2004 roku ponownie wrócił przed kamery filmowe w obrazie "Trzymajmy się planu".

Miller jest również osobowością telewizyjną. Artysta był jurorem specjalnym w jednym odcinku programu "Jak oni śpiewają". W 2012 roku zadebiutował w roli prowadzącego talent show "Disco Star", emitowanego w Polo TV. Piosenkarz występował w programie przez kolejne edycje, zasiadając również w jury. W 2008 roku wziął udział programie "Big Brother VIP", z którego odszedł dobrowolnie. W 2016 roku Marcin Miller był również gościem specjalnym w programie "Top Chef", emitowanym na antenie Polsatu.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2mu070
d2mu070
d2mu070