Trwa ładowanie...
d1hw88v

Margaret

Najnowsze informacje
3.1
(17 głosów)
Oceń:
Miejsce urodzenia:

Stargard Szczeciński

Dyskografia:

2014 - Add the Blonde
2015 - Just the two of Us

d1hw88v
Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Margaret (a właściwie Małgorzata Jamroży) – polska wokalistka i autorka piosenek.
Margaret urodziła się 30 czerwca 1991 roku w Stargardzie Szczecińskim. Ukończyła XIV Liceum Ogólnokształcące w Szczecinie oraz studia z zakresu projektowania ubioru na Międzynarodowej Szkole Kostiumografii i Projektowania Ubioru w Warszawie. Rozpoczęła także studia anglistyczne na warszawskiej SWPS, ale zrezygnowała z nich po trzech semestrach.

Margaret rozpoczęła karierę muzyczną w roku 2009. Początkowo wokalistka związana była z zespołem oNieboLepiej. W tym samym roku Małgorzata Jamroży wygrała jeden z odcinków programu „Szansa na sukces”, w którym zaprezentowała swoją interpretację utworu „Znam Cię na pamięć” z repertuaru Moniki Brodki. Był to drugi występ Margaret w muzycznym show. Trzy lata wcześniej otrzymała wyróżnienie za zaśpiewanie piosenki „Będę czekać” Steni Kozłowskiej.

W roku 2010 wystąpiła w musicalu „Rent”. Z czasem Margaret zaczęła zyskiwać popularność w internecie za sprawą prowadzonego przez siebie bloga modowego. W 2012 roku nagrała piosenkę „It Will Be Lovely Day” na potrzeby reklamy jednej z linii lotniczych. Utwór ten przyniósł jej w sieci wielu fanów.

Głośno o Margaret zrobiło się po wydaniu przez nią singla „Thank You Very Much”, który zaprezentowała na festiwalu TOPtrendy 2012 w Sopocie. Klip do tego utworu wywołał wiele kontrowersji i został usunięty z serwisu Youtube kilka godzin po jego oficjalnej premierze. Nagranie przedstawiało piosenkarkę jako dziewczynkę wychowywaną przez nudystów. Teledysk zyskał światowy rozgłos i rozpisywały się o nim największe zagraniczne media.

W 2013 roku Margaret zajęła 2. Miejsce na Bałtyckim Festiwalu Piosenki w szwedzkiej miejscowości Karlshamn. Wtedy też pojawił się jej debiutancki minialbum – „All I Need”. W sierpniu 2013 otrzymała nagrodę „Eska TV Award – Najlepsze video” za teledysk do utworu „Thank You Very Much”. Wokalista zdobyła również nominację do MTV Europe Music Awards w kategorii „Najlepszy polski wykonawca”.

W 2014 roku ukazał się jej pierwszy album studyjny – „Add the Blonde”. Margaret wzięła udział w opolskim koncercie „SuperJedynki”, na którym otrzymała nagrodę w kategorii „SuperArtysta bez granic”. Wokalistka stworzyła również hymn Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn, jakie w 2014 roku odbyły się w Polsce. Oficjalnym utworem imprezy została kompozycja „Start a Fire”. Oprócz tego wykonała cover piosenki Katarzyny Sobczyk „O mnie się nie martw”, który stał się motywem przewodnim serialu o tym samym tytule.

Swój drugi album – „Just the Two of Us” wydała w roku 2015. Była główną faworytką do reprezentowania Polski na 61. Konkursie Piosenki Eurowizji. W eliminacjach przegrała jednak z Michałem Szpakiem, co spotkało się z oburzeniem wielu fanów. 15 października 2016 roku zasiadła w jury 14. Konkursu Piosenki Eurowizji dla Dzieci.

Lista nagród zdobytych przez Margaret:
2013 – MTV Europe Music Awards w kategorii „Najlepszy polski wykonawca”
2013 – ESKA TV Awards w kategorii „Najlepsze video”
2013 – Glam Awards w kategorii „Nadzieja roku”
2014 – SuperJedynki w kategorii „SuperArtysta bez granic”
2014 – Plebiscyt Kobieta Roku Glamour
2014 – Plebiscyt Radia Zet w kategorii „Przebój roku”
2015 – Eska Music Awards w kategorii „Najlepsza artystka”
2015 Eska Music Awards w kategorii „eskaGo Awards – Najlepszy artysta w sieci”
2015 – Plebiscyt Kobieta Roku Glamour w kategorii „Fashion Icon”
2016 – Eska Music Awards w kategorii „eskaGo Award – Najlepszy artysta w sieci”
2016 – Kids’ Choice Awards w kategorii „Ulubiona polska gwiazda”
2016 – Polsat SuperHit Festiwal 2016 w kategorii „Przebój Faktu – Nagroda specjalna czytelników dziennika Fakt”

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1hw88v
d1hw88v
d1hw88v