Trwa ładowanie...
d2bcl1r

Marina Łuczenko-Szczęsna

Najnowsze informacje
2.3
(3 głosy)
Oceń:
Miejsce urodzenia:

Winnica

Seriale:
Programy:
Dyskografia:

- "Hard Beat" (2010)
- "On My Way" (2017)

d2bcl1r
ONS - Agencja Okno na Świat Jerzy Dąbrowski
Źródło: ONS - Agencja Okno na Świat Jerzy Dąbrowski

Marina Łuczenko-Szczęsna - polska wokalistka, kompozytorka i aktorka ukraińskiego pochodzenia. Znana pod pseudonimem artystycznym MaRina.

Marina urodziła się w radzieckiej Winnicy (obecnie miejscowość znajduje się na terytorium Ukrainy). W wieku 2 lat przeprowadziła się wraz z rodzicami do Polski, skąd pochodzą jej dziadkowie. Jest absolwentką szkoły muzycznej I stopnia (klasa fortepianu) oraz warszawskiego Liceum Ogólnokształcącego im. Agnieszki Osieckiej.

Marina Łuczenko od najmłodszych lat zdradzała talent estradowy. Trzykrotnie zostawała laureatką Międzyszkolnego Festiwalu w Stalowej Woli. Zdobyła również drugą lokatę na Międzynarodowym Festiwalu Piosenki Dziecięcej w Częstochowie. Na swoim koncie wokalistka ma również udział w telewizyjnych programach - "Szansa na sukces" oraz "Droga do gwiazd".

W 2000 roku Marina zagrała w spektaklu telewizyjnym Waldemara Krzystka - "Ballada o zabójcach". Cztery lata później Janusz Józefowicz obsadził ją w głównej roli musicalu "Romeo i Julia" wystawianego na deskach Buffo. W 2008 roku wzięła udział w "Tańcu z Gwiazdami". Jej partnerem był Michał Uryniuk, a para ostatecznie zajęła 10. miejsce.

Po raz pierwszy o Marinie Łuczenko zrobiło się głośno w roku 2009, kiedy to młoda artystka otrzymała rolę Chelsea w serialu "39 i pół". Na początku roku 2010 wokalistka zaprezentowała debiutancki singiel "Glam Pop", który zwiastował jej pierwszy albym studyjny. Wydawnictwo "Hard Beat" trafiło ostatecznie do sprzedaży w listopadzie 2011. Wcześniej, bo podczas imprezy sylwestrowej 2010 emitowanej przez TVP2, pojawiła się w duecie na scenie wraz z Mrozem i wykonała utwór "Wenus Mars". Na koncie Mariny jest jeszcze jeden album studyjny - "On My Way", którego oficjalną premierę zaplanowano na 17 listopada 2017.

Gwiazda prywatnie związana z bramkarzem Reprezentacji Polski - Wojciechem Szczęsnym. Para pobrała się w maju 2016 roku. Wcześniej Marina spotykała się m.in. z Wojciechem Łozowskim i Łukaszem Mrozem. W maju 2014 roku Marina przeszła zabieg usunięcia polipa ze strun głosowych.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2bcl1r
d2bcl1r
d2bcl1r