Trwa ładowanie...

Meghan i Harry na nowym nagraniu. Nie wymigali się od książęcych obowiązków

Byli książęta Sussexu wzięli udział w wirtualnym spotkaniu z młodymi liderami organizacji Queen's Commonwealth Trust. Książę Harry wykorzystał tę okazję, aby docenić wysiłki jego babci, królowej Elżbiety II.

Meghan i Harry na nowym nagraniu. Nie wymigali się od książęcych obowiązkówŹródło: getty images
d44ni0c
d44ni0c

Na początku 2020 r. Meghan Markle i książę Harry podjęli decyzję o rezygnacji z pełnienia roli starszych członków brytyjskiej rodziny królewskiej. Pozbawiono ich tytułów i przywilejów, ale nie wszystkich funkcji. Wciąż pełnią rolę prezydentów charytatywnej organizacji Queen's Commonwealth Trust.

Małżonkowie kilkukrotnie zwracali uwagę, że wieloletnia działalność organizacji jest oparta na inicjatywie królowej Elżbiety II. Była to więc dobra okazja, aby jej za to podziękować. A także podlizać się po ostatnich wyczynach.

Zobacz: Królowa nie zobaczy szybko prawnuka. Harry i Meghan nie są skorzy do spotkań

- Myślę, że wszystko, co moja babcia chciała osiągnąć, biorąc na siebie tę ogromną odpowiedzialność, udało jej się - powiedział z dumą książę Harry.

d44ni0c

Również Meghan odniosła się do dziedzictwa królowej, podkreślając że ona sama jest tylko nowym członkiem wielkiej wspólnoty.

- Mieszkałam w Kanadzie przez kilka lat, ale dopiero po dołączeniu do rodziny mogłam poznać wielu młodych ludzi w całej organizacji - powiedziała księżna. - Jeśli przychodzili z pytaniem, zawsze oferowali rozwiązanie. I to właśnie uważam za tak inspirujące, ale nie tylko dlatego jestem niesamowicie dumna, że mogę współpracować z Queen's Commonwealth Trust, ale też z tego powodu, że to kontynuacja dziedzictwo twojej babci - dodała zwracając się w stronę męża.

YouTube.com
Źródło: YouTube.com

W trakcie spotkania z aspirującą młodzieżą kładziono nacisk na wykorzystanie mediów cyfrowych i ich wpływ na psychikę. Zdaniem księcia Harry'ego kluczem do uzyskania zdrowego balansu jest samoświadomość.

d44ni0c

- Jeśli masz tak dobry kontakt ze swoimi emocjami, wiesz, gdzie jesteś każdego dnia, to jest supermoc - ocenił.

Para motywowała zebranych do dalszego działania. 35- letni książę Harry przyznał, że sam chciałby być częścią ich akcji, ale czuje się już za stary. Starsza o 4 lata Meghan szybko na to zareagowała słowami: "Przestań, wcale nie jesteśmy starzy!". Dodała jednak, że świat należy do młodych, w tym do jej syna Archiego.

d44ni0c
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d44ni0c