Trwa ładowanie...
20-10-2015 16:26

„Na językach”: Szulim bezlitosna dla Maffashion

Zrobić sobie samemu zdjęcie nie jest wcale tak trudno, ale zrobić idealne selfie to już wyższa szkoła jazdy. Oprócz jak najlepszego aparatu fotograficznego, potrzebne są specjalne aplikacje upiększające. Trzeba jednak uważać, aby zbyt mocno nie rozminąć się z rzeczywistością.

„Na językach”: Szulim bezlitosna dla MaffashionŹródło: instagram/ons
d4fhwct
d4fhwct

Problem z zachowaniem realnych proporcji swojego ciała ma popularna blogerka modowa – Maffashion. Mocno retuszowane zdjęcia stały się jej znakiem rozpoznawczym do tego stopnia, że Agnieszka Szulim w programie „Na językach” to właśnie jej twarz poddała szczegółowej analizie.

_W przypadku tych zdjęć to już jest przesada. To nie jest ta sama osoba. Żuchwa została mocno zmniejszona, wciągnięte policzki, powiększone oczy, zmieniony kształt nosa i bardzo obficie powiększone usta _– stwierdza jeden z ekspertów w programie.

Nawet gdy gwiazdy z pozoru starają się fotografować bez makijażu, tj. w naturalnej wersji, sprawne oko dostrzeże pewne oszustwo. Od razu widać doklejone, sztuczne rzęsy, cerę pokrytą podkładem korygującym niedoskonałości i specjalny filtr rozjaśniający zmęczoną twarz.

Jak zatem stworzyć idealne zdjęcie? Oto, co zrobić, by zdaniem Agnieszki Szulim "wyglądać na nim jak Maffashion na Instagramie, a nie jak Maffashion w realu". Na początek przerzucić wszystkie włosy na jedną stronę, gdyż to optycznie zwiększy ich objętość. Zdjęcie powinno być robione z góry, bo wtedy twarz wydaje się być mniejsza. I najważniejsze: należy złożyć usta w charakterystyczny dziubek, bo bez dziubka prawdziwe selfie nie istnieje. Śledzicie blogerkę na Isntagramie? Wiedzieliście, jak wygląda naprawdę?"

Instagram.com
Źródło: Instagram.com
ONS.pl
Źródło: ONS.pl
d4fhwct
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Wyłączono komentarze

Jako redakcja Wirtualnej Polski doceniamy zaangażowanie naszych czytelników w komentarzach. Jednak niektóre tematy wywołują komentarze wykraczające poza granice kulturalnej dyskusji. Dbając o jej jakość, zdecydowaliśmy się wyłączyć sekcję komentarzy pod tym artykułem.

Redakcja Wirtualnej Polski
d4fhwct

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj