ycipk-2hn6lr
ycipk-2hn6lr

Natalia Przybysz - Najnowsze informacje

Trwa ładowanie...
Miejsce urodzenia:

Warszawa

Dyskografia:

„Maupka Comes Home” - 2008
„Gram duszy” - 2010
„Kozmic Blues: Tribute to Janis Joplin” - 2013
„Prąd” - 2014

Natalia Przybysz AKPA
Podziel się

Natalia Przybysz – polska wokalistka i autorka tekstów. Znana między innymi z występów w zespole Sistars.

Natalia Przybysz urodziła się 1 września 1983 roku w Warszawie. W stolicy ukończyła 21. Społeczne Liceum Ogólnokształcące im. Jerzego Grotowskiego. Jest także absolwentką Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Emila Młynarskiego w klasie wiolonczeli.

Natalia Przybysz zyskała popularność za sprawą występów w założonym wraz z siostrą Pauliną zespole Sistars. Duet wydał w 2003 roku debiutancki album „Siła sióstr”, który został nominowany do nagrody Fryderyka w kategorii „Album roku- Hip Hop”. Dwa lata później Sistars nagrały drugą płytę – „A.E.I.O.U.”, zawierający m.in. przebój „Na Dwa”. Wydawnictwo to również było nominowane do statuetki Fryderyka.

W roku 2006 Natalia Przybysz rozpoczęła działalność solową. Swój pierwszy album wydała dwa lata po rozpadzie Sistars. Wydawnictwo „Maupka Comes Home” powstało przy pomocy polskiego kompozytora Envee. Oprócz tego Przybysz ma na swoim koncie płyty „Gram duszy” (2010), „Kozmic Blues: Tribute to Janis Joplin” (2013) i „Prąd” (2014).

ycipk-2hn6lr

Natalia Przybysz występowała jeszcze w duecie ze swoją siostrą w roku 2011 oraz w latach 2012-2013. Następnie obie artystki stworzyła nowy zespół Archeo Sisters. Od roku 2014 związana z grupą Shy Albatross.
Natalia Przybysz wzięła udział w drugiej edycji programu „Bitwa na głosy”.

Piosenkarka używała także pseudonimów artystycznych Natu oraz N’Talia.

Prywatnie zamężna. Ma dwoje dzieci. W październiku 2016 roku przyznała się do dokonania aborcji.

ycipk-2hn6lr
ycipk-2hn6lr