Trwa ładowanie...

Natasza Urbańska ma przyjaciółkę w Rosji. Nie jest jej lekko. "Nic nie ma w sklepach. Ona zrobiła zapasy lekarstw na 3 miesiące"

Władimir Putin prowadzi wojnę, która wyniszcza Ukrainę, ale oznacza też problemy dla wielu Rosjan. Natasza Urbańska opowiedziała o sytuacji swojej rosyjskiej przyjaciółki, która nie wierzy propagandzie Putina. Ale nie pójdzie protestować, bo boi się więzienia.

Natasza Urbańska ma przyjaciół w Rosji. Boją się protestować przeciwko wojnieNatasza Urbańska ma przyjaciół w Rosji. Boją się protestować przeciwko wojnieŹródło: AKPA, fot: AKPA
d4fmk5p
d4fmk5p

Władimir Putin wywołał wojnę, która bezpośrednio uderzyła w miliony Ukraińców, jednak odbija się i na Rosjanach. Nakładanie na Rosję kolejnych sankcji to jedyny sposób Zachodu na przeciwstawienie się dyktatorowi. Urbańska zwróciła jednak uwagę na to, że w ich wyniku cierpią także ludzie, którzy mieszkają w kraju najeźdźcy, ale nie popierają Putina.

- Sankcje nałożone na Rosję są jakąś drogą. Są jakimś rozwiązaniem. Myślę, że tu trzeba działać dużo drastycznej. Jak najbardziej popieram takie decyzje. Jednak z drugiej strony mamy też przyjaciół w Rosji, bo to nie jest Rosja kontra Ukraina. To jest Putin, szaleniec kontra Ukraina - mówiła Urbańska w rozmowie z serwisem Jastrząb Post zaraz po koncercie, podczas którego gwiazdy zaśpiewały dla Ukrainy.

Opowiedziała też nieco więcej o sytuacji swoich rosyjskich przyjaciół. Gwiazda wciąż ma z nimi kontakt, choć nie wiadomo, czy ten zaraz się nie urwie. W Rosji planuje się przecież odcięcie społeczeństwa od internetu.

- Mamy przyjaciół w Rosji, z którymi jeszcze mamy kontakt. Mówią, że za chwilę im odetną internet, za chwilę w ogóle nie będą mieli informacji. Nic nie ma w sklepach. Przyjaciółka zrobiła zapasy lekarstw na 3 miesiące dla Jurija, wielkiego poety rosyjskiego, ale za chwile to się skończy. A oni nawet nie mogą wyjść protestować, bo zamkną ich do więzienia na 15 lat. Są zastraszeni. Rosja jest kompletnie podzielona, bo jest ta frakcja, która wierzy w to, bo ogląda tylko rządkową telewizję, gdzie jest propaganda. No i jest ta połowa, która protestuje i wie o tym, że trafi do więzienia.

Dzień Kobiet w cieniu wojny. Co Polki chcą powiedzieć Ukrainkom?

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d4fmk5p
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
d4fmk5p