Trwa ładowanie...
d4hf63n

Natasza Urbańska uważa się za patriotkę. Gdyby istniała taka potrzeba, ruszyłaby do walki

Aktorka ma na koncie rolę w produkcji historycznej. Jak zapewnia, pielęgnowanie pamięci o historii Polski jest w jej domu ważne.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Natasza Urbańska zagrała w filmie "1920 Bitwa Warszawska".
Natasza Urbańska zagrała w filmie "1920 Bitwa Warszawska". (ONS)
d4hf63n

Natasza Urbańska rzadko pojawia się na filmowym ekranie, ale gdy już do tego dochodzi, efekt zawsze jest zjawiskowy. Co prawda aktorka nie ma szczęścia do grania w wybitnych produkcjach, ale na pewno nie da się ich nie zauważyć.

Kilka lat temu Urbańska zagrała w filmie "1920 Bitwa Warszawska" Jerzego Hoffmana. 15 sierpnia warszawiacy będą świętować 100. rocznicę wybuchu bitwy. Z tej okazji wielu pasjonatów z pewnością ponownie sięgnie po film z udziałem Nataszy Urbańskiej. Ona sama zapewnia, że to zrobi.

"1920 Bitwa Warszawska" - Hoffman i Idziak o kręceniu w 3D

- W rocznicę bitwy po raz kolejny usiądziemy całą rodziną i obejrzymy superprodukcję Hoffmana, porozmawiamy o tym dramatycznym momencie Polski Niepodległej - powiedziała aktorka w rozmowie z "Super Expressem".

d4hf63n

W filmie wcieliła się w Olę Raniewską, również aktorkę estradową. Ale oprócz scen śpiewanych Natasza Urbańska zmierzyła się też ciężką artylerią.

- To było niesamowite przeżycie, móc cofnąć się do 1920 r. Plan zdjęciowy był co do najmniejszego szczegółu odwzorowaniem tamtych lat, kostiumy, rekwizyty, szpitale polowe czy czołgi. Dla mnie sceny z przedwojennym teatrzyku czy w okopach, nauka obsługi karabinu maszynowego dawały poczucie, że rzeczywiście przenoszę się do Warszawy lat 20. Ale przyznam szczerze, że gdy zdejmowałam kostium, czułam ulgę, że to tylko film - wspomina.

Choć ze światem wojennym aktorka miała do czynienia tylko na planie filmowym, nie ma wątpliwości, że gdyby naprawdę żyła w mrocznych czasach stanęłaby w obronie ojczyzny.

- Gdybym żyła w tamtych czasach, zapewne postąpiłabym jak Ola Raniewska, która w patriotycznym porywie rusza walczyć o Polskę - wyznała Urbańska.

d4hf63n

Podziel się opinią

Share
d4hf63n
d4hf63n