Trwa ładowanie...
Edyta Górniak
MD
29-06-2022 07:02

Niewiarygodne, ale dzieje się. Górniak kłóci się z księdzem o kwestię duszy

- Nie każdy, kto wygląda jak człowiek, ma duszę - rzuciła ostatnio Edyta Górniak podczas jednej z imprez o wątpliwej reputacji. Jej słowa skomentował stanowczo ksiądz. Górniak nie mogła sobie darować i weszła w dyskusję.

Edyta Górniak odpowiada na krytyczne komentarzeEdyta Górniak odpowiada na krytyczne komentarzeŹródło: AKPA, fot: AKPA
d2zase9
d2zase9

Górniak niedawno została prelegentką na XIX Zlocie Wolnych Ludzi "Harmonia Kosmosu 2022". Echo jej występu było głośne. - Nie każdy, kto wygląda jak człowiek, ma duszę. Ma tylko kombinezon biologiczny i te same potrzeby fizyczne, biologiczne, ale nie ma połączenia z pierwotną świadomością, ze źródłem i zapomniał lub nigdy nie poczuł tej świętej energii wszelkiego stworzenia. To, że ja wystąpiłam w obronie ludzi dwa lata temu, to było z pełnym komfortem, dlatego że ja już wcześniej dostałam przekazy, czyli wiedziałam, co może się wydarzyć i byłam zupełnie spokojna o to, że jest to zaledwie kolejna pułapka - mówiła niegdysiejsza gwiazda, a więcej o tym zlocie możecie przeczytać w tekście Pudelka.

"Fakt" skontaktował się z księdzem Januszem Koplewskim. Zapytali, co ksiądz sądzi o wynurzeniach celebrytki o tym, że nie wszyscy mają duszę. - Przecież to są czyste głupoty - powiedział wprost.

Paulla o Edycie Górniak: "Rozczarowałam się jej osobą, jest narcyzem"

- Każdy człowiek składa się z duszy i ciała – wszystkie nasze marzenia, zdolności, predyspozycje, uczucia mają wymiar duchowy. Dopiero śmierć odłącza duszę od ciała, no proste jak drut - komentował ks. Koplewski. - To do czego byliby nam na świecie potrzebni wszyscy psychologowie, jeśli nie do leczenia poranionej duszy? - dodał.

d2zase9

Górniak tego nie zostawiła bez odpowiedzi. Na Facebooku opublikowała wpis, w którym odniosła się do reakcji na jej słowa ze zlotu i zaznaczyła, że ma dla księdza "smutną wiadomość". Jaką? "Z całą pewnością muszę potwierdzić, iż niestety nie każda istota, która wygląda jak Człowiek, ma Duszę" - dywaguje celebrytka.

Co więcej, zdaniem Górniak sprawę braku duszy ukrywa się w historii.

"Skąd wzięło się określenie uznane przez Kościół i używane w kazaniach jako pouczenie i przestroga: 'Zaprzedałeś Duszę diabłu'? Czy posługa księży egzorcystów nie służy odzyskiwaniu straconej duszy w człowieku, kiedy ma on tzw. podpięcia demoniczne i kiedy zniewolony człowiek kierowany jest do czynów haniebnych, nie godnych człowieka, bo nie kieruje nim świadomość pierwotna, czyli połączenie ze Świętym Źródłem - Bogiem, które to połączenie dostępne jest wyłącznie dla duszy? Czy to nie dusza od wieków stanowi najwyższą walutę, o którą toczą się handle we wszystkich zakamarkach Naszej Ziemi? Wiele razy stawiałam pytanie: Co to jest ta dusza, że walczy o nią i Bóg i diabeł? Antychryst nie walczyłby o nią, gdyby ją miał. To zaledwie jeden z wątków, który poruszyłam podczas Harmonii Kosmosu" - napisała.

Słuchasz podcastów? Jeśli tak, spróbuj nowej produkcji WP Kultura o filmach, netfliksach, książkach i telewizji. "Clickbait. Podcast o popkulturze" dostępny jest na Spotify, w Google Podcasts oraz aplikacji Podcasty na iPhonach i iPadach. A co, jeśli nie słuchasz? Po prostu zacznij.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d2zase9
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2zase9